Zaloguj się

Grupa Kapitałowa OT Logistics wspiera akcję "Klapki dla Gambii"

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Spółki OT Logistics S.A. i C.Hartwig Gdynia S.A. wspierają akcję charytatywną "Klapki dla Gambii". Grupa Kapitałowa OT Logistics, wykorzystując swoje możliwości logistyczne, w całości zorganizuje i sfinansuje koszty transportu klapków w ramach akcji do afrykańskiego portu w Gambii.

- Z przyjemnością wykorzystamy naszą wiedzę oraz zasoby w tej oryginalnej i bardzo ciekawej akcji. Dzięki niej Polacy mogą realnie pomóc dzieciom w Gambii - powiedział Grzegorz Hinc, prezes zarządu C.Hartwig Gdynia S.A. - W tym roku obchodzimy jubileusz 160-lecia działalności naszej firmy, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze ogromne doświadczenie w branży logistycznej może przysłużyć się w tak szczytnym celu.

   Gambia to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki. Zbierane przez organizatorów akcji klapki to istotna pomoc, stanowiąca profilaktykę wśród dzieci. Klapki będą chronić je przed niebezpiecznymi skaleczeniami, które często przeradzają się w afrykańskim klimacie w niebezpiecznie infekcje. Akcję zapoczątkował Maciej Kalarus, wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W zeszłym roku zebrał na uczelni 680 par klapków, które sam zawiózł do Gambii. W tym roku skala akcji jest znacznie większa. Wspiera ją już 283 ambasadorów, w tym m.in. szkoły, uczelnie, punkty usługowe czy też sklepy.

- Klapki zbieramy do końca czerwca, ale wiemy już że będzie ich naprawdę dużo - być może kilka lub kilkanaście tysięcy par. Dlatego pomoc partnera z doświadczeniem logistycznym, który wie jak zorganizować tak duży transport, jest dla nas bardzo cenna - powiedział Maciej Kalarus, wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

   Więcej informacji o akcji "Klapki dla Gambii" można znaleźć na stronie klapkidlagambii.pl.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 25 czerwiec 2018 14:20
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe