Zaloguj się

GEFCO uruchamia Fabrykę Innowacji

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa GEFCO - dostawca usług logistycznych dla przemysłu - rozpoczyna projekt Fabryka Innowacji. Jego celem jest promowanie nowych i kreatywnych pomysłów zgłoszonych przez zespoły pracowników GEFCO z różnych krajów. Nowa inicjatywa jest ważnym elementem w strategii Grupy.

Fabryka Innowacji to inkubator nowatorskich pomysłów i nowych koncepcji, stworzony z myślą o rozwoju kreatywności wśród pracowników GEFCO. Jego celem jest promowanie pomysłów z potencjałem, które z powodzeniem mogą zostać wdrożone i wspierają rozwój firmy. Inicjatywa potrwa przez najbliższy rok i w tym okresie przyjmowane będą pomysły pracowników pracujących w zespołach. Zgłoszenia mogą dotyczyć dowolnego obszaru działalności firmy, jednak muszą odpowiadać na potrzeby klientów i być skalowalne w całej Grupie. Pomysły zespołów oceni wewnętrzny zespół ekspertów. Autorzy najlepszych projektów otrzymają zaproszenie do Fabryki Innowacji, gdzie przy wsparciu specjalistów oraz zasobów firmy będą rozwijać własne pomysły. Co więcej, wybrani pracownicy otrzymają płatny urlop, aby w pełni skoncentrować się na rozwoju autorskich koncepcji.

 

- Fabryka Innowacji to ważny projekt, którego celem jest promowanie ducha kreatywności i innowacyjności wśród naszych pracowników. Jako firma chcemy oferować klientom inteligentne i elastyczne rozwiązania w łańcuchu dostaw. Jestem przekonany, że Fabryka Innowacji w istotny sposób się do tego przyczyni - powiedział Luc Nadal, prezes zarządu GEFCO.

 

Efektem dotychczasowego wspierania innowacyjnych pomysłów przez GEFCO jest między innymi personalizowana usługa transportu pojazdów do klienta końcowego My car is there, zarządzana poprzez aplikację na smartfony. 12 czerwca 2018 roku GEFCO otrzymało za tę usługę nagrodę Lidera Innowacji podczas konferencji Automotive Logistics Europe w Bonn. Dodatkowo firma aktywnie monitoruje rozwój innowacji i stosuje podejście "testuj i ucz się" w odniesieniu do nowych technologii, używając na przykład robotów do zarządzania magazynem we Francji lub dronów do kontroli zapasów magazynów w Hiszpanii.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 czerwiec 2018 09:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe