Zaloguj się

GEFCO I BERGÉ łączą siły w Hiszpanii

Luc Nadal, GEFCO i Jaime Gorbeña, BERGÉ Luc Nadal, GEFCO i Jaime Gorbeña, BERGÉ

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, firma działająca w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

   Nowa firma BERGÉ GEFCO powstanie w wyniku połączenia działów GEFCO Spain FVL i BERGE Automotive Logistics (BAL). Celem fuzji jest utworzenie spółki będącej czołowym graczem na rynku logistyki pojazdów gotowych w Hiszpanii. Nowa firma może zarządzać i przewozić nawet 1,4 mln samochodów rocznie, posiada ponad 3 mln m kw. powierzchni magazynowej, 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i 40 tys. m kw. powierzchni warsztatowej.

   Wspólne działanie na rzecz rozwoju
Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie: rocznie produkuje się tu 3 mln aut, 2,4 mln trafia na eksport, a 1,2 mln jest sprzedawanych na rodzimym rynku. Celem BERGÉ GEFCO jest budowanie bliższych relacji z klientami poprzez wprowadzanie usprawnień kluczowych procesów, optymalizację istniejących zasobów i większą reaktywność. W ofercie nowej firmy znajdzie się pełny zakres logistyki pojazdów gotowych obejmujący: transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole i dostawy. Połączenie sił Grupy GEFCO i BERGÉ pozwoli nowej spółce dostarczać kompleksowe usługi, w tym projektowanie procesów logistycznych i inżynieryjnych od zakładów produkcyjnych po dostawy do klientów końcowych. Działalność firmy będzie koncentrować się w Hiszpanii, a jednocześnie będzie ona wspierać obu partnerów w rozwoju ich międzynarodowych oddziałów na innych rynkach.

  Szerszy zakres i większy zasięg usług
BERGÉ GEFCO przyczyni się do znaczącego wzrostu biznesu w obszarze transportu, magazynowania i zasięgu geograficznego. Do dyspozycji klientów będzie 3,4 mln m kw. powierzchni magazynowej oraz ponad 700 samochodów ciężarowych i 100 wagonów kolejowych, co pozwoli nowej spółce na zarządzanie i transport 1,4 mln samochodów rocznie. Ponadto w ofercie firmy znajdzie się szeroka gama usług uzupełniających realizowanych w 10 centrach logistycznych w całej Hiszpanii oraz na 40 tys. m kw. powierzchni warsztatowej - będą to m.in.: naprawy, adaptacje, malowanie, mycie, przygotowanie dostaw oraz kontrola jakości i wykończenia.

- Cieszymy się z efektu współpracy z firmą BERGÉ, jakim jest nowa spółka joint venture. Połączenie sił pozwoli nam oferować szerszy zakres usług na najwyższym poziomie, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nowa firma będzie dobrze przygotowana do zmieniających się potrzeb branży motoryzacyjnej i liczymy, że połączenie naszych zasobów pobudzi innowacje w sektorze - podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

- Zaangażowanie firmy BERGÉ we współpracę z GEFCO, światowym liderem w logistyce przemysłowej, zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na hiszpańskim rynku. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w tym segmencie przyczyni się do rozwoju obu przedsiębiorstw - Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA.

Ostatnio zmieniany w środa, 11 lipiec 2018 13:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe