Zaloguj się

InSites 4.0 ułatwi zarządzanie obiektami przemysłowymi

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Indoorway wprowadza na rynek nowy zestaw narzędzi służący poprawie bezpieczeństwa, transparentności oraz wydajności procesów produkcyjnych i logistycznych - InSites 4.0. Dzięki tej usłudze zarządcy fabryk i magazynów zyskają dostęp do danych o ruchu wewnątrz budynków z dokładnością do 20-30 cm. Tak dokładne statystyki pomogą im w optymalizacji procesów, ograniczeniu kosztów oraz wprowadzeniu lub usprawnieniu metod zarządzania w duchu lean i przemysłu 4.0.

   W ostatnich latach o przemyśle 4.0 można było usłyszeć niemalże wszędzie: począwszy od opinii ekspertów przez publikacje w fachowych magazynach aż po prezentacje na konferencjach branżowych. Koncept Internetu Rzeczy i wykorzystania nowych technologii w przemyśle dotarł więc już do menedżerów produkcji i logistyki. Niestety, jak pokazują wyniki raportu KPMG, wraz ze wzrostem popularności przemysłu 4.0, rośnie rozdźwięk pomiędzy ambicjami i oczekiwaniami menedżerów a realną chęcią i możliwością wdrożeń rozwiązań w duchu czwartej rewolucji przemysłowej. Aby to zmienić, branża potrzebuje w pełni funkcjonalnych i łatwych do zastosowania narzędzi, które w prosty sposób wprowadzają zaawansowane technologie do fabryk i magazynów. Jednocześnie menedżerowie muszą podjąć decyzję, który z elementów procesu produkcyjnego potrzebuje usprawnień technologicznych w pierwszej kolejności.
   Indoorway - polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla inteligentnych budynków - proponuje, aby na początek skupić się przede wszystkim na zrozumieniu i szlifowaniu obecnych procesów. Bliższe przyjrzenie się ruchowi maszyn i załóg wewnątrz obiektu pozwoli im zidentyfikować obszary wymagające usprawnień oraz strefy i stanowiska, które najbardziej potrzebują wsparcia innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Odpowiadając na potrzeby branży, Indoorway opracował nowe rozwiązanie wykorzystujące system mikrolokalizacyjny wewnątrz budynków - InSites 4.0. Pozwala ono zdigitalizować obiekty przemysłowe i z łatwością wprowadzić je w dobę przemysłu 4.0.

- Nowa generacja naszej technologii lokalizacyjnej daje dostęp do jeszcze bardziej szczegółowych statystyk na temat ruchu po obiekcie - zarówno w czasie rzeczywistym, jak i z perspektywy kwartału lub nawet roku wstecz. Te dane umożliwiają wgląd w poziom wykorzystania maszyn i przestrzeni oraz aktywności poszczególnych zespołów i zmian. W efekcie, jak pokazują pierwsze wyniki, InSites 4.0 pozwala obniżyć koszty utrzymania nawet do 20%, uwolnić aż 15% dodatkowego czasu pracowników oraz znacząco ograniczyć ryzyko niebezpiecznego zdarzenia w zakładzie. Dla menedżerów w tej branży to duży i bardzo korzystny pierwszy krok w cyfrową erę - tłumaczy Grzegorz Koblański, CEO Indoorway.

   InSites 4.0 jest gotowym do wdrożenia zestawem narzędzi opartym o system lokalizacji wewnątrzbudynkowej, wykorzystującym nowe urządzenia od Indoorway: Tagi i Huby. Tagi to nadajniki, które przymocowuje się do pojazdów, maszyn i innych ruchomych aktywów lub rozdaje się pracownikom. Z kolei Huby instaluje się na ścianach lub sufitach, aby zbierały dane o lokalizacji wymienionych wcześniej ruchomych obiektów i przesyłały je do systemu Indoorway. Tak zebrane informacje o ruchu w przedsiębiorstwie prezentowane są w przyjaznym dla użytkownika, internetowym panelu analitycznym, w którym zarządcy mogą sprawdzić m.in.:
●    poziom wykorzystania ramp rozładunkowych,
●    ścieżki przepływu oraz operacje wejścia i wyjścia;
●    czas poświęcony na kompletowanie zamówienia, załadunek i rozładunek;
●    ruch wózków widłowych i innych pojazdów wraz z trasą poruszania się poszczególnych maszyn;
●    aktywność poszczególnych zmian wraz ze średnim czasem spędzonym w danej strefie na konkretnych zadaniu;
●    bieżący stopień wykorzystania strefy tymczasowego składowania;
●    nieprzewidziane przestoje, diagram spaghetti dla konkretnego komponentu czy maszyny i wiele więcej.

Tego typu statystyki są niezbędne do optymalnego wykorzystania zasobów, przewidywania ryzyka i standaryzacji cyklu pracy.
Indoorway działa międzynarodowo i dotychczas zdigitalizował ponad 2 miliony m kw. Pomysł firmy na optymalizację przestrzeni użytkowej wygrał polską edycję konkursu PowerUp! organizowanego przez EIT InnoEnergy.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 sierpień 2018 09:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe