Zaloguj się

Kuehne + Nagel wybrany przez PETRONAS na partnera logistycznego

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne + Nagel zdobył trzyletni kontrakt z malezyjskim koncernem ropy naftowej i gazu ziemnego, który operuje w ponad 50 państwach na całym świecie - Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS).

   Kuehne + Nagel przejmie obowiązki nad w pełni zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firmy wyróżnianej w ramach FORTUNE Global 500®. Malezja jest trzecim największym na świecie eksporterem ciekłego gazu ziemnego oraz drugim, największym w regionie południowo-wschodniej Azji producentem ropy naftowej i gazu ziemnego. Obsługa PETRONAS przez Kuehne + Nagel obejmuje usługi spedycyjne, zarządzanie logistyką oraz zewnętrzne i wewnętrzne operacje magazynowe.
   Kuehne + Nagel został wybrany dzięki swojej wszechstronnej, globalnej sieci oraz ze względu na pełen zakres oferowanych usług logistycznych obejmujący: transport lotniczy, morski, drogowy, jak i centra kontroli logistycznej w czterech strategicznych hubach. Dodatkową przewagę konkurencyjną stanowią rozwiązania technologiczne firmy Kuehne + Nagel, takie jak One Global System, który oferuje klientom precyzyjny, zgodny z czasem rzeczywistym podgląd realizowanych przesyłek. Korzystanie z tak zaawansowanych technologicznie narzędzi wpisuje się w strategię digitalizacji firmy PETRONAS.

- Wejście we współpracę z PETRONAS, zarządcą malezyjskich zasobów naftowych, to dla nas zaszczyt. Wybór naszej firmy na dostawcę kompleksowych usług logistycznych jest przełomowym momentem dla Kuehne + Nagel.  Jest to świadectwo implementacji naszej strategii oferowania łańcuchów wartości opartych o innowacyjne technologie, jak i dalszego umacniania naszej pozycji lidera w branży - powiedział Jens Drewes, prezes Kuehne + Nagel w Południowej Azji i państwach Pacyfiku.

   PETRONAS dąży do przyszłości, w której będą wykorzystywane zrównoważone źródła energii. Jest to zgodne z misją Kuehne + Nagel, której celem jest ochrona środowiska, dzięki stosowaniu zaawansowanych, przyjaznych środowisku technologii, aby zapewnić godne warunki życia dla przyszłych pokoleń. Kuehne + Nagel będzie wykorzystywać paliwa, smary oraz produkty petrochemiczne PETRONAS w ramach realizacji serwisów drogowych na terenie Malezji.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 sierpień 2018 14:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe