Zaloguj się

Prologis znów buduje w Park Prague-Airport

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Prologis rozpoczyna budowę piątego budynku magazynowego, o powierzchni 38 620 m kw., na terenie w pełni wynajętego Prologis Park Prague-Airport.

    Budynek 3 będzie obejmował 27 370 m kw. powierzchni typu build-to-suit dla EYELEVEL, czeskiego projektanta powierzchni handlowych, oraz 11 250 m kw. powierzchni spekulacyjnej. Obiekt będzie miał 12 m wysokości w świetle i będzie wyposażony w inteligentny system smart meteringu, oświetlenie LED, system odczytu tablic rejestracyjnych oraz strefę wypoczynku. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

- Prologis Park Prague-Airport cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów w Czechach. Każdy nowy budynek zostaje szybko wynajęty. Na popularność parku wpływa położenie w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze, bezpośredni dostęp do krajowych i międzynarodowych autostrad oraz świetna infrastruktura - powiedział Martin Baláž, vice president, leasing and development, Prologis na Czechy i Słowację. - Obecnie swoje siedziby w Prologis Park Prague-Airport ma czterech klientów z sektora e-commerce, którzy łącznie wynajmują 41 630 m kw., co jest sygnałem, że dzięki swej idealnej lokalizacji park może również pełnić funkcję centrum dystrybucji typu Last Touch™.

   W zawarciu umowy z EYELEVEL pośredniczyła agencja nieruchomości 108 AGENCY. Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Oprócz 38 620 m kw. obecnie w budowie, park składa się z czterech w pełni wynajętych budynków o łącznej powierzchni 87 400 m kw.,  z możliwością rozbudowy o kolejne 9 600 m kw. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy autostrady D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową. Z portfolio 1,1 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest jednym z wiodących dostawców obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 czerwca 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 sierpień 2018 13:36
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe