Zaloguj się

Grupa GEFCO finalizuje przejęcie GLT

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa GEFCO poinformowała o zakończeniu procesu przejęcia hiszpańskiej firmy GLT, specjalizującej się w usługach transportowych świadczonych na trasie Europa-Maroko. Plany akwizycyjne zostały ogłoszone w styczniu tego roku, a transakcja została właśnie zaaprobowana przez europejskie organy regulacyjne.

   Przejęcie GLT pozwoli Grupie GEFCO wzmocnić swoją pozycję i wzbogacić doświadczenie w regionie oraz rozszerzyć grono klientów, w szczególności w branży motoryzacyjnej, odzieżowej i handlowej.

- Bardzo się cieszymy, że zakończyliśmy z sukcesem proces przejęcia GLT. To firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w usługach transportowych między Europą a Marokiem. Już teraz gorąco witamy wszystkich pracowników GLT w naszych szeregach i wierzymy, że współpraca obu zespołów przyniesie klientom firmy dodatkowe korzyści - powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.

   Firma GLT została założona w 1998 roku. Cieszy się opinią profesjonalisty realizującego w pełni bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską i jest wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem. Firma zapewnia ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystuje 75 ciężarówek i 380 naczep.
   GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzane jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Europa-Maroko. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w usługach zaawansowanej logistyki, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych.
   Grupa GEFCO to światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej.

Ostatnio zmieniany w środa, 19 wrzesień 2018 09:08
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe