Zaloguj się

Grupa Raben przejmuje spółkę TGL TransportLogistik

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

18 września 2018 r. Grupa Raben podpisała umowę przejęcia spółki TGL TransportLogistik w Schüttorf, należącej do grupy spółek THE GREENLINE, położonej w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii. TGL TransportLogistik zatrudnia około 80 osób i osiąga sprzedaż w wysokości około 15 milionów euro w ciągu roku. Transakcja jest elementem strategii rozwoju Grupy Raben w Niemczech. Zostanie sfinalizowana 1 października 2018 r. po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

    Ostatnie dwa lata upłynęły w Grupie Raben pod znakiem intensywnego rozwoju w Niemczech, kiedy to spółka Raben Germany wykorzystała wzrost organiczny oraz przejęcia do osiągnięcia pozycji, w której może oferować niezależne usługi transportowe i spedycyjne dla klientów w tym kraju. W konsekwencji, z początkiem 2018 roku Grupa Raben uruchomiła własną sieć drobnicową w Niemczech.

- Dzięki przejęciu oddziału w Schüttorf, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w tworzeniu własnej niezależnej sieci dystrybucyjnej na terenie Niemiec, ponieważ jest to nasza trzydziesta własna lokalizacja. Przejęcie jest częścią planowanej i konsekwentnej rozbudowy sieci drobnicowej Raben w Niemczech - powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

   Przejmowany oddział w Schüttorf świadczy usługi w zakresie transportu drobnicowego krajowego i międzynarodowego oraz FTL/LTL. Operacje transportowe są obsługiwane z terminala o powierzchni 4500 m kw., z 53 rampami załadunkowymi, które są usytuowane na strategicznym skrzyżowaniu autostrad A30 i A31. Taka lokalizacja zapewnia optymalne połączenie z obszarami ekonomicznymi Emsland, Osnabrücker i południowo-zachodnim Münsterland. Przejmowana spółka jest częścią grupy THE GREENLINE, wywodzącej się z firmy Nellen & Quack, THE GREENLINE, Gronau, powstałej w 1889 roku.
   Raben Trans European Germany, za sprawą podpisanej we wtorek, 18 września 2018 roku umowy, przejmuje kompletny oddział w Schüttorf, łącznie z wszystkimi dostawcami, aktywami i klientami firmy, a także pracownikami, którym Raben planuje zapewnić stabilne miejsca pracy. Transakcja zostanie sfinalizowana 1 października 2018 roku, po spełnieniu wymogów prawa antymonopolowego.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 wrzesień 2018 09:29
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe