Zaloguj się

Dachser Stryków rośnie w dwucyfrowym tempie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Dachser, globalny operator logistyczny, rozwija swój oddział w centralnej Polsce. Liczba przesyłek obsłużonych przez Dachser w podłódzkim Strykowie wzrosła w pierwszym półroczu tego roku o 16% w porównaniu z takim samym okresem 2017 r., a ich tonaż zwiększył się o ponad 14%. Ponadto oddział uruchomił kolejne cztery bezpośrednie połączenia do Niemiec, dzięki czemu na koniec czerwca 2018 r. dysponował 15 stałymi liniami drobnicowymi wychodzącymi do tego kraju.

- Ze względu na rozwój naszych klientów i związany z tym dynamiczny przyrost wolumenu przesyłek drobnicowych, wysyłanych głównie w kierunku zachodniej granicy, nieustannie rozbudowujemy sieć bezpośrednich połączeń z terminalami Dachser w Niemczech. Dzięki nowym liniom jesteśmy w stanie zachować elastyczność operacyjną i sprawnie realizować zlecenia przy zachowaniu najwyższych standardów jakości obsługi oraz krótkiego czasu dostaw - mówi Jarosław Wojnarski, regionalny kierownik sprzedaży Dachser w Strykowie.

   Oddział w Strykowie, ze względu na swoje centralne położenie i dostęp do szlaków transportowych, należy do kluczowych punktów operatora na logistycznej mapie kraju. Stąd towary polskich producentów trafiają głównie do Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. operator uruchomił cztery nowe linie - do Dortmundu, Neuss, Kassel i Rheine. Strykowski oddział jest też platformą dla europejskiej sieci dla krajów nadbałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. Oprócz tego ciężarówki z logo Dachser docierają z okolic Łodzi na południe Europy - oddział ma bezpośrednią linię drobnicową na Słowację, gdzie ulokowany jest wschodni Eurohub obsługujący całą południowo-wschodnią Europę.

- Nasze plany na ten rok to dalsza rozbudowa rozkładu stałych, codziennych linii na najbardziej ruchliwym dla polskiego eksportu kierunku - do Niemiec. Ponadto do końca 2018 roku zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie ze Strykowa do Holandii i kolejna już linia do Włoch - zapowiada Krzysztof Słaby, kierownik operacyjny strykowskiego oddziału Dachser.

   Dynamicznemu rozwojowi będzie sprzyjać również nowa inwestycja w powiększenie oddziału.

- Dzięki trwającej rozbudowie strykowskiego oddziału otrzymamy ponad 8 000 m kw. nowej powierzchni terminalowej. Wzrośnie też liczba ramp przeładunkowych - finalnie do 72. Powstanie również nowoczesny biurowiec, w którym będzie się mieściła siedziba Dachser w Polsce oraz własna agencja celna. Inwestycja pozwoli znacznie zwiększyć możliwości przeładunkowe centralnie ulokowanego terminalu cross-dockowego i obsłużyć skokowo rosnące zapotrzebowanie klientów, napędzane dobrą koniunkturą gospodarczą oraz wysoką dynamiką eksportu - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

  Dachser Stryków zapewnia obsługę logistyczną szerokiemu spektrum branż, począwszy od meblarskiej, elektronicznej przez sektor chemiczny, po producentów oraz dystrybutorów sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Dachser oferuje im nie tylko transport produktów na zagraniczne rynki, ale także usługi dodane, w tym obejmujące kolejne etapy zamówienia, jak wniesienie przesyłki, montaż czy odbiór opakowań.

Ostatnio zmieniany w piątek, 12 październik 2018 09:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe