Zaloguj się

GEFCO wyłącznym partnerem logistycznym marek OPEL i VAUXHALL

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Opel/Vauxhall przedłuża współpracę na wyłączność obejmującą świadczenie usług logistycznych 4PL przez Grupę GEFCO. Umowę zawarto na cztery lata. Odnowienie kontraktu wzmacnia wiodącą pozycję Grupy GEFCO na europejskim rynku logistyki dla branży motoryzacyjnej.

   Doświadczenie GEFCO w obszarze 4PL
Producent samochodów Opel i Vauxhall przedłużył współpracę z Grupą GEFCO obejmującą zarządzanie całym łańcuchem dostaw oraz logistykę inbound i outbound w Europie i Turcji. GEFCO będzie odpowiadać za dystrybucję komponentów od dostawców z całego świata do zakładów montażowych Opel/Vauxhall. Dodatkowo spółka zajmie się transportem pojazdów gotowych do dilerów i importerów obu marek. Współpracę przedłużono na kolejne 4 lata, począwszy od 1 stycznia 2019 roku. Kontrakt potwierdza zaufanie firmy Opel/Vauxhall do swojego logistycznego partnera.

- Jest nam bardzo miło, że Opel/Vauxhall uważa Grupę GEFCO za swojego ważnego partnera. Oferowane przez nas rozwiązania 4PL opierają się na unikalnym doświadczeniu GEFCO w obszarze logistyki dla motoryzacji. Zarządzając przepływem towarów dla marek Opel i Vauxhall w Europie oraz Turcji, umożliwiamy naszemu klientowi optymalizację łańcucha dostaw i skupienie się na swojej podstawowej działalności biznesowej - wyjaśnił Antoine Redier, wiceprezes Grupy GEFCO ds. usług 4PL.

- Oczekujemy dalszej udanej współpracy z firmą GEFCO. Elastyczne, innowacyjne i opłacalne procesy logistyczne, które są zintegrowane z naszą działalnością przemysłową, stanowią dla nas kluczowy aspekt. Cieszymy się, że możemy liczyć na tak niezawodnych partnerów, jak Grupa GEFCO - powiedział Rémi Girardon, dyrektor zarządzający ds. produkcji i łańcucha dostaw w Opel Automobile GmbH.

   Zintegrowane partnerstwo elementem strategii GEFCO
Z myślą o dostosowywaniu swoich rozwiązań do potrzeb spółki Opel/ Vauxhall Grupa GEFCO w sześciu europejskich krajach, w których prowadzona jest działalność obu marek, wzmocni swój zespół inżynierów. Chodzi tu o Francję, Niemcy, Węgry, Polskę, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

- Zarządzanie wszystkimi rozwiązaniami łańcucha dostaw Grupy PSA daje nam możliwość wypracowania istotnych synergii. Możemy utrzymać wysoki poziom niezawodności, łącząc przepływy dla wszystkich marek. Nasze podejście opiera się na budowaniu silnego partnerstwa, zgodnie z firmową kulturą Infinite Proximity oraz hasłem "Partners, unlimited" - podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

   Optymalizacja kosztów głównym wyzwaniem
Grupa GEFCO jest europejskim liderem w logistyce dla branży motoryzacyjnej. Dzięki wykorzystaniu swojego bogatego doświadczenia, pracujące w zakładach zespoły spółki są w stanie zoptymalizować łańcuch dostaw marek Opel i Vauxhall oraz obniżyć w ten sposób ponoszone koszty. W czasie dotychczasowej współpracy Grupa GEFCO z powodzeniem podejmowała się tego wyzwania, a w nadchodzących latach ma zamiar nadal wzmacniać współpracę z Oplem i Vauxhallem.

Ostatnio zmieniany w środa, 24 październik 2018 20:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe