Zaloguj się

DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal i zwiększa wolumen

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

DB Schenker przenosi operację z Wrocławia do nowego większego terminalu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby obsługiwanych przesyłek.

- Nowoczesny terminal pozwoli nam nie tylko terminowo obsłużyć większą liczbę przesyłek, ale również zagwarantować jeszcze lepszą obsługę naszym klientom. Nowa inwestycja wzmacnia naszą silną pozycję w regionie - mówi Janusz Górski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Przesyłki obsługiwane w nowej lokalizacji będą mogły szybko dotrzeć do adresata zarówno krajowego, jak i międzynarodowego dzięki codziennym relacjom pomiędzy 17 terminalami w Polsce oraz połączeniami z siecią w całej Europie.

- W całej Europie DB Schenker zarządza siecią 420 terminali. Ta inwestycja pozwala nam na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tych połączeń oraz zapewnienie klientom szybkiego i bezpiecznego transportu międzynarodowego - dodaje Janusz Górski.

Inwestycja DB Schenker to również konsekwentna realizacja strategii zrównoważonego rozwoju. Nowoczesny terminal zlokalizowany jest z dala od osiedli i centrum miasta. W obiekcie zastosowano rozwiązania, które zmniejszą dwukrotnie zużycie energii i redukują emisję CO2 o 230 ton rocznie, dzięki m.in. kolektorom słonecznym czy systemowi odzyskiwania ciepła. Nowy obiekt rozpoczął operacje 8 października 2018 roku. Każdego dnia 110 pracowników terminalu oraz 300 kierowców obsługuje 8 000 przesyłek.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 29 listopad 2018 15:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe