Zaloguj się

Coraz więcej kobiet zostaje listonoszkami

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Coraz więcej kobiet wybiera zawód listonosza. Jak wynika z danych Poczty Polskiej, panie szczególnie sobie cenią stałe godziny pracy, jednozmianowy system pracy, wolne popołudnia i weekendy.

Spośród blisko 26 tys. listonoszy już 26% to kobiety. W województwach opolskim i śląskim panie to połowa zatrudnionych listonoszy, w Warszawie natomiast tylko 9%. Ciekawostką jest fakt, że jak wynika z danych Poczty Polskiej, więcej kobiet decyduje się na wybór tego zawodu na wsiach niż w miastach. Najczęściej do pracy na stanowisku listonosza aplikują panie w wieku od 26 do 40 lat.

- W ostatnich latach zdecydowanie więcej pań zgłasza się na organizowane przez nas rekrutacje. Często o tym, że mamy wakaty, nowi pracownicy dowiadują się od swoich znajomych - już zatrudnionych w naszej spółce. Bardzo często zgłaszają się do nas panie, którym skończył się urlop wychowawczy i po kilkuletniej przerwie wracają na rynek pracy. Dla nich ważne jest, że popołudnia mogą spędzić z rodziną - mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzający Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

W trzech ostatnich latach Poczta zwiększała zatrudnienie, liczba listonoszy wzrosła o blisko 3 tys. Ubiegłoroczne dane pokazują, że nowi listonosze, to głównie kobiety. Poczta Polska, będąc największym pracodawcą w kraju, zatrudnia blisko 81 tys. osób. Spółka to rzetelny pracodawca - wypłaca należne świadczenia, opłaca składki, skrupulatnie rozlicza nadgodziny. W ramach umów o pracę ma wiele dodatkowych benefitów - premie, trzynastą pensję, szeroki pakiet świadczeń socjalnych, możliwości nauki i rozwoju. Firma jest też otwarta na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób z niepełnosprawnościami oraz powyżej 50 roku życia, a także po dłuższej przerwie w pracy.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 18 luty 2019 14:25
Zaloguj się by skomentować

Strony internetowe