Zaloguj się

TBX współpracuje z Politechniką Warszawską

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma TBX nawiązała współpracę z Politechniką Warszawską - z Wydziałem Transportu i Biurem Karier. Operator logistyczny zapowiada aktywny udział w programach badawczych integrujących środowisko studentów i absolwentów z biznesem.

TBX, jako ekspert w dziedzinie drogowych przewozów chłodniczych, obok działalności na rynkach międzynarodowych, chętnie angażuje się we współpracę z ośrodkami akademickimi, które kształcą przyszłych menedżerów logistyki. Przykładem jest współpraca z Politechniką Warszawską. Tego typu relacje są okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy uczelnią a przedsiębiorcami. Kontakt z przedstawicielami firm logistycznych pozwala studentom na zdobywanie wykształcenia, odpowiadającego potrzebom i wymaganiom rynku. Przedsiębiorcy z kolei mogą pozyskać profesjonalne kadry, w pełni przygotowane do podjęcia zawodowych wyzwań w branży TSL.

- Chcemy wspierać rozwój młodych ludzi w trakcie zdobywania kwalifikacji zawodowych na Politechnice. Cieszę się, że możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem ze studentami oraz uczestniczyć w procesie ich kształcenia, dostosowując go do potrzeb zmieniającego się rynku pracy - powiedział Marcin Jeziorski, prezes zarządu TBX Sp. z o.o. - Na swoim koncie mamy już udział w ubiegłorocznym jesiennym cyklu Spotkań z Pracodawcą pod nazwą Business Networking Day, składającym się m.in. z prelekcji i warsztatów, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

Równocześnie Marcin Jeziorski realizuje program mentoringowy, w którym pełniąc rolę mentora, dzieli się z uczestnikami swoim praktycznym doświadczeniem w biznesie.

- Podczas spotkań wspólnie odkrywamy i rozwijamy potencjał uczestnika. Omawiamy mocne strony oraz obszary rozwoju w kontekście kompetencji przywódczych, zawodowych, rozwoju talentów czy zarządzania czasem. Cieszę się, że mogę pomóc młodym ludziom w budowaniu ich własnej ścieżki rozwoju - mówi Marcin Jezierski.

TBX uczestniczył również w panelach dla pracodawców, odbywających się na Politechnice Warszawskiej poświęconym potrzebom i oczekiwaniom rynku pracy. Organizatorem spotkań był Dział Badań i Analizy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na PW.
Politechnika Warszawska należy do najlepszych polskich uczelni technicznych. Wydział Transportu prowadzi studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Co roku mury wydziału opuszcza ponad 300 (322 w 2017/2018) absolwentów, w tym inżynierów i magistrów inżynierów.

Ostatnio zmieniany w środa, 06 marzec 2019 09:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe