Zaloguj się

Więcej polskiej mody w Europie z rozbudowanego magazynu LPP SA w SEGRO Logistics Park Stryków

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Intensywnie rozwijająca się polska firma odzieżowa LPP SA zdecydowała się na powiększenie swojego centrum dystrybucyjnego na terenie parku logistycznego w Strykowie. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora e-commerce oraz rosnące wymagania klientów, firma LPP SA potrzebowała nowych 16 000 m kw. magazynu, dzięki którym łącznie zajmowany przez nią budynek ma obecnie powierzchnię 46 400 m kw. Rozbudowa obiektu rozpoczęła się w drugiej połowie 2018 roku i trwała zaledwie cztery miesiące. Centrum dystrybucyjne obsługuje kanał e-commerce LPP SA, a produkty wysyłane są z niego nie tylko do Polski, ale również do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. 

Topowa polska firma odzieżowa, spółka LPP SA - właściciel takich marek, jak: Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay - konsekwentnie realizuje swoją strategię dążenia do osiągnięcia statusu marki globalnej. Rozwijając działalność, stawia na innowacje i nowoczesne rozwiązania, również w przypadku centrum dystrybucyjnego, które już teraz rocznie realizuje wysyłki kilkunastu milionów sztuk produktów nie tylko do Polski, ale również na wiele rynków zagranicznych.
W magazynie, po rozbudowie, znajduje się czterdzieści docków, sześć combi-docków, umożliwiających obsługę zarówno pojazdów dostawczych, jak i użytkowych. Dzięki temu, możliwa jest szybsza realizacja zamówień oraz cztery docki "0”. W budynku nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań. Zainstalowanie kurtyn powietrznych nad ośmioma dockami zminimalizowało utratę ciepła, a tym samym obiekt stał się bardziej energooszczędny. Tak jak w części powstałej w 2017 roku, także tu zainstalowano nowoczesne oprawy LED, przyczyniające się do obniżenia zużycia energii elektrycznej o ponad 30%. Dodatkowe naświetla dachowe oraz częściowo przeszklone docki w strefie odbioru zamówień zapewniają maksymalny dostęp do światła dziennego i zwiększają komfort pracy zatrudnionych. Dzięki tym i innym nowoczesnym rozwiązaniom z obszaru zrównoważonego rozwoju, budynek otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.
W celu usprawnienia codziennego funkcjonowania centrum dystrybucyjnego wprowadzono również system automatycznie rozpoznający tablice rejestracyjne, co pozytywnie wpływa na płynność komunikacyjną dostawców, pracowników oraz zwiększa bezpieczeństwo. 

- Cieszymy się, że tak prężnie rozwijająca się firma, jak LPP SA, ponownie zaufała SEGRO i powierzyła nam dalszą rozbudowę. Staramy się wszystkim naszym klientom zapewnić możliwości rozwoju w lokalizacji, którą wybrali jako optymalną dla prowadzenia swojej działalności i jesteśmy dumni, że udało się to nam także tym razem - mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO. - Rozwój LPP w Strykowie jest jednym z wielu przykładów pokazujących, iż Stryków to doskonałe miejsce dla centrum dystrybucyjnego.

Park logistyczny SEGRO w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo cały obiekt może zostać rozbudowany do prawie 400 000 m kw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 marzec 2019 12:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe