Zaloguj się

Panattoni Europe dla Hydroline w Stargardzie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wystartował z budową fabryki dla Hydroline, fińskiego producenta siłowników hydraulicznych. Nowy obiekt o powierzchni 13 tys. m kw. powstaje w Stargardzie, na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii i jest realizowany w formule BTS. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na czerwiec 2019 r.

Hydroline, pionier i lider branży wyposażenia do napędów hydraulicznych w Finlandii, rośnie również w Polsce. Przedsiębiorstwo odpowiada na dynamiczny wzrost zamówień zwiększeniem zdolności produkcyjnych. Dlatego firma zdecydowała się na budowę obiektu produkcyjnego zlokalizowanego w Stargardzie, w sąsiedztwie obecnej fabryki. Nowa inwestycja o powierzchni 13 tys. m kw. zrealizowana zostanie przez Panattoni Europe i będzie trzykrotnie większa od dotychczasowej. Strefa przemysłowa zajmie ponad 12 tys. m kw. i zostanie przygotowana pod przyszłą rozbudowę. W wyposażeniu tej części budynku znajdą się: pomieszczenie sprężonego powietrza, pomieszczenie do malowania czy akumulatorownia wózków widłowych. Obciążenie posadzki wyniesie do 7t/m kw., a ze względu na pracę ludzką zamontowane zostaną świetliki, które będą stanowić 12,5 proc powierzchni dachu, a także zwiększone będzie natężenie oświetlenia LED aż do 500 lux. Część socjalno-biurowa zajmie blisko 1 tys. m kw. Planowane zatrudnienie to 110 osób, które już w czerwcu br. będą mogły rozpocząć pracę w nowym miejscu.

- Najnowsza inwestycja Panattoni Europe jest przykładem relokacji obiektu fabrycznego - skomplikowanej struktury współpracy, w której zawarte jest przeniesienie całej technologii przyszłego właściciela obiektu w możliwie jak najkrótszym czasie. Priorytetem jest zachowanie ciągłości linii produkcyjnych Hydroline - podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. - Realizacja napiętego harmonogramu już na etapie przygotowawczym nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy i wsparcia ze strony Urzędu Miasta.

Panattoni Europe, jako pierwszy na polskim rynku, dostrzegł potrzebę realizacji projektów przemysłowych opracowywanych zgodnie z wytycznymi przyszłych użytkowników. Inwestycje realizowane są dla klientów, którzy posiadają zindywidualizowane potrzeby, tak jak w przypadku obiektów produkcyjnych, i stanowią uzupełnienie bogatej oferty dewelopera. Tylko w 2018 r. Panattoni Europe rozpoczął budowę około 200 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej, w tym największą fabrykę zmywarek (58 500 m kw.) BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi, w ramach Central European Logistics Hub; 10 tys. m kw. fabryki komponentów hydraulicznych dla firmy Voss Fluid, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy trzecią fabrykę realizowaną przez Panattoni Europe dla IDEAL AUTOMOTIVE. Tym razem obiekt stanął w Świdnicy, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i zajęła około 27 400 m kw.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 19 marzec 2019 11:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe