Zaloguj się

Będzie Panattoni Park Opole - blisko 49 tys. m kw.

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, otwiera kolejny rynek w południowo-zachodniej Polsce i zapowiada realizację Panattoni Park Opole. Kompleks o planowanej powierzchni blisko 48 600 m kw. powstanie w granicach miasta i będzie dedykowany wielu najemcom. Start budowy zaplanowano na drugi kwartał 2019 r.

Jeśli nie Katowice i Wrocław, to co? Opole i najnowsza inwestycja Panattoni Europe. Deweloper zrealizuje swoje pierwsze centrum dystrybucyjne w regionie - Panattoni Park Opole o powierzchni blisko 48 600 m kw. w ramach dwóch budynków. Kompleks przeznaczony będzie dla wielu najemców i powstanie w granicach miasta, tuż przy autostradzie A4, w połowie drogi pomiędzy Katowicami i Wrocławiem, czyli jednych z najważniejszych lokalizacji sektora branży nieruchomości przemysłowych. Przewidziany termin rozpoczęcia inwestycji to drugi kwartał br.
Panattoni Park Opole nie jest pierwszą inwestycją dewelopera w regionie. Swoją obecność firma zaznaczyła poprzez takie projekty, jak: opolska fabryka Polaris Industries - amerykańskiego producenta m.in. quadów czy,również położony w Opolu, obiekt produkcyjny na zlecenie Skamol A/S - duńskiego producenta systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa.

- Dotychczasowa obecność Panattoni Europe w regionie pozwoliła nam na rozpoznanie rynku i jego potencjału. Jestem przekonany, że Opole to idealna lokalizacja, zwłaszcza dla firm poszukujących alternatywy względem Katowic czy Wrocławia - powiedział Maciej Madejak, Managing Director, Panattoni Europe. - To region o bardzo dobrych warunkach rozwoju gospodarczego, ponadprzeciętnym dostępem do zasobów ludzkich i oczywiście wyśmienicie rozbudowaną infrastrukturą transportową.

Idealna lokalizacja Panattoni Park Opole jest niewątpliwie jednym z głównych atutów inwestycji, gwarantujących szybką i efektywną logistykę. Kompleks będzie położony przy ul. Partyzanckiej, tuż przy autostradzie A4 łączącej Zachodnią i Wschodnią Europę, a także niedaleko obwodnicy Piastowskiej, w pobliżu terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ponadto, lokalizacja inwestycji pozwala na dogodne powiązania transportowe z trzema międzynarodowymi lotniskami, a także zapewni doskonały dostęp do komunikacji miejskiej - tuż przy parku znajdują się przystanki autobusowe.

Ostatnio zmieniany w piątek, 29 marzec 2019 12:09
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe