Zaloguj się

Panattoni Europe dla Przemysłu 4.0 - 11 300 m kw. dla Rockwell Automation

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizuje inwestycję produkcyjną dla Rockwell Automation. Fabryka o powierzchni około 11 300 m kw. powstanie w Katowicach i będzie wysoce zautomatyzowana w oparciu o najnowsze technologie z obszaru Przemysłu 4.0. Jej budowa wystartuje jeszcze w kwietniu br., zaś finalizacja zaplanowana jest na listopad 2019 r.

Panattoni Europe dla automatyki przemysłowej
Deweloper wybuduje obiekt produkcyjny z przestrzeniami testowymi i pokazowymi dla Rockwell Automation - globalnego dostawcy rozwiązań dla przemysłu w zakresie techniki napędowej, sterowania i oprogramowania. Inwestycja o powierzchni 11 300 m kw. powstanie na blisko trzyhektarowej działce w Katowicach. Część produkcyjna, wraz z magazynem, zajmie ponad 9 tys. m kw., zaś powierzchnia biurowa ponad 2200 m kw. W fabryce będą wytwarzane elementy automatyki przemysłowej, w tym cewki, styczniki oraz nowa generacja wyłączników. Produkcja będzie odbywać się na wysoce zautomatyzowanych maszynach i urządzeniach, a zarządzanie nowymi liniami produkcyjnymi zostanie oparte o najnowsze technologie z obszaru Przemysłu 4.0, w tym o własne rozwiązania Rockwell Automation z rodziny FactoryTalk®. Budowa inwestycji wystartuje jeszcze w kwietniu br., zaś jej finalizację zaplanowano na listopad 2019 r. Umowa najmu opiewa na 15 lat.
Inwestycja dla Rockwell Automation powstaje zgodnie z wytycznymi FM Global - amerykańskiego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego, posiadającego własne procedury badawcze i normy dla realizacji obiektów, które mają na celu ograniczenie ryzyka związanego z uszkodzeniem ubezpieczanej nieruchomości, szczególnie w przypadku pożaru.

- Realizacja projektów, zgodnie z FM Global, to kolejny dowód na dostarczanie klientom najlepszej jakości produktów, odpowiadających nie tylko potrzebom prowadzonej przez nich działalności, ale także rygorystycznym wytycznym ważnych podmiotów działających na globalnym rynku nieruchomości - komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

Nieprzypadkowa lokalizacja
Nowa inwestycja powstaje w Katowicach i zwiększa możliwości produkcyjne obecnego zakładu Rockwell Automation w Polsce, który działa w Katowicach już od dwunastu lat. W mieście firma posiada również swój oddział zajmujący się tworzeniem i testowaniem oprogramowania do własnych produktów. Z kolei dla Panattoni Europe, Katowice i Górny Śląsk to jedna z najlepiej znanych lokalizacji. Deweloper ma tu obecnie w realizacji ponad 440 tys. m kw.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 kwiecień 2019 10:39
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe