Zaloguj się

DHL Express otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Terminal w Szczecinie to drugi obiekt, po krakowskim, otwarty przez DHL Express w pierwszych miesiącach roku. Jest jednym z 6 terminali firmy w Polsce, które pełnią funkcję tak zwanego Gateway - stanowi on miejsce "wejścia" lub "wyjścia" międzynarodowych przesyłek z i do kraju. Szczeciński terminal posiada bezpośrednie połączenie z międzynarodowym HUB-em w Lipsku, a ten z kolei zapewnia klientom firmy dostęp do ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie.

Obiekt ten pełni również funkcję service center, czyli miejsca z którego kurierzy obsługują klientów Szczecina i okolic, doręczając i odbierając od nich międzynarodowe przesyłki lotnicze. W celu zapewnienia jak najwyższej efektywności obsługi klientów i stale rosnącej liczby przesyłek, budynek wyposażony jest aż w 26 bram dla samochodów kurierskich i 6 dla liniowych. Dzięki nowoczesnemu sorterowi, terminal jest w stanie przeprocesować ponad 2000 paczek na godzinę, co daje wydajność na poziomie przekraczającym 800 tys. przesyłek rocznie.
Szczeciński obiekt zajmuje powierzchnię ponad 1900 m kw. Składa się na to duży, wyposażony w nowoczesne technologie magazyn oraz przestrzenie biurowe. Stałe zatrudnienie znajdzie 20 pracowników, a o codzienną obsługę celną wysyłanych i zamawianych przez klientów paczek dbają zatrudnieni specjalnie do tego agenci.

- Terminal w Szczecinie to kolejna ważna inwestycja na mapie DHL. W dobie zmieniających się i rosnących potrzeb klienta, tak nowoczesna inwestycja pozawala nam zapewniać wysoką jakość serwisu. Daje również możliwość obsługi rosnącego i różnorodnego wolumenu oraz spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa - mówi Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji i członek zarządu DHL Express.

Budując międzynarodowy terminal w Szczecinie DHL Express działał w zgodzie ze swoją filozofią GoGreen. Dzięki, zastosowanym w nim, proekologicznym rozwiązaniom jest ono wyjątkowe w skali kraju.

- W DHL Express liczymy się z otaczającym nas środowiskiem, dlatego podczas projektowania nowego centrum zadbaliśmy o proekologiczne rozwiązania, m.in. wykorzystanie odpowiednio przetworzonej wody deszczowej w systemach sanitarnych czy odpowiedni dostęp do światła słonecznego. Nie musimy dzięki temu doświetlać dodatkowo przestrzeni w ciągu dnia, z kolei po zmroku obiekt korzysta z energooszczędnych rozwiązań jak światła LED, system zmierzchowy czy czujniki ruchu - podkreśla Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji i członek zarządu DHL Express.

Każdego roku wyraźnie rośnie wolumen obsługiwanych przez DHL Express przesyłek. Wzrosty są powyżej średniej rynkowej rocznie, ale firma nie zamierza na tym poprzestawać. Dbając o jak największą wydajność i efektywność obsługi przesyłek, nieustannie inwestuje w krajową infrastrukturę, czego wynikiem są otwarte ostatnio centra w Krakowie i właśnie w Szczecinie.

Ostatnio zmieniany w środa, 10 kwiecień 2019 10:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe