Zaloguj się

BioFeed wynajmuje cały budynek w gdańskim Royal Business Park

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Producent pasz i dostawca nowoczesnych rozwiązań dla hodowli podpisał umowę na wynajem ponad 5,5 tys. m kw. powierzchni magazynowej i 620 m kw. powierzchni biurowej w kompleksie Royal Business Park w Gdańsku.

Spółka BioFeed, specjalizująca się m.in. w żywieniu zwierząt, podpisała umowę na najem 5 540 m kw. powierzchni magazynowej oraz 620 m kw. biurowo-socjalnej w gdańskim kompleksie Royal Business Park. Na doradcę w transakcji BioFeed wybrał agencję  AXI IMMO.
BioFeed Sp. z o.o. zajmie w całości jeden z dwóch budynków kompleksu Royal Business Park. Najem tak dużej powierzchni to efekt planowanej konsolidacji działalności firmy, oferującej: produkty dla branży zoologicznej (w ramach BIOFEED ZOO, z markami: EUPHORIA, VitalFit), narzędzia ręczne i akcesoria oraz elektronarzędzia (w ramach SCHMITH POLSKA S.A., z markami: SCHMITH, RYOBI, AEG, MILWAUKEE, NORTON) oraz na rynku hobby - wędkarstwo (w ramach GENLOG Europe Sp. z o.o., z markami: GENLOG i GERMINA). Nowa lokalizacja BioFeed obsłuży zarówno dystrybucję krajową, jak i działalność eksportową.

- Odnosimy duże sukcesy jako producent: pasz, karm, artykułów pielęgnacyjnych i akcesoriów dla zwierząt, a także producent i dystrybutor narzędzi oraz dystrybutor produktów dla rynku hobby, dlatego sukcesywnie zwiększa się nasze zapotrzebowanie na wielkość i jakość powierzchni magazynowej i biurowej. Wierzymy, że konsolidacja różnych gałęzi biznesu w jednym obiekcie pozwoli na uzyskanie efektu synergii w postaci usprawnienia i zwiększenia efektywności procesów logistycznych, czy współpracy poszczególnych działów handlowych w jednej lokalizacji - komentuje Michał Wysocki, prezes zarządu BioFeed Sp. z o. o.

- Royal Business Park doskonale wpisał się w potrzeby klienta. Kompleks ten oferuje najemcom wysoką jakość powierzchni oraz kameralność. Poszukiwaliśmy lokalizacji łatwo dostępnej dla kontrahentów i z komunikacją publiczną w pobliżu dla pracowników. Cieszymy się, że poza klientem usatysfakcjonowany jest także wynajmujący, który dzięki jednej transakcji skomercjalizował w 100% nowy obiekt, przez co park dwóch bliźniaczych obiektów został wynajęty w perspektywie wielu lat - dodaje Damian Kińczyk, konsultant AXI IMMO reprezentujący BioFeed Sp. z o. o.

Royal Business Park to centrum dystrybucyjne, które łączy funkcje magazynowe i biurowe. Kompleks wybudowany przez krajowego inwestora znajduje się na terenie Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego oraz strefy ekonomicznej. Na inwestycję składają się dwa budynki o łącznej powierzchni 11 150 m kw., dysponujące wysokiej klasy powierzchnią magazynową i biurową. Royal Business Park znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej nr 7, która bezpośrednio prowadzi do Obwodnicy Trójmiasta (S7). Zaletą lokalizacji parku jest bliskość Portu Lotniczego Gdańsk, dobre połączenie z terminalem kontenerowym DCT w Gdańsku oraz terminalem kontenerowym BCT w Gdyni.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 15 kwiecień 2019 15:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe