Zaloguj się

ISO 45001 dla centrów dystrybucji Tesco Polska

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Centra dystrybucji Tesco w Polsce otrzymały certyfikat ISO 45001 - System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Dokument ten potwierdza przestrzeganie najwyższych standardów w tym zakresie oraz stałe podnoszenie standardów jakości pracy.

Norma ISO 45001 skupia się na zarządzeniu bezpieczeństwem i higieną pracy poprzez zapobieganie wypadkom, obrażeniom oraz chorobom zawodowym. W przypadku centrów dystrybucji Tesco, efekty wprowadzenia standardu są wyraźnie zauważalne. Po wdrożeniu wymaganych rozwiązań, liczba wypadków i urazów w miejscu pracy zmalała o 1/3.
ISO 45001 w magazynach Tesco to przede wszystkim budowanie środowiska pracy, w którym zapobiega się sytuacjom ryzykownym oraz kładzie się szczególny nacisk na ulepszenia i promowanie kultury bezpieczeństwa - tu angażuje się również zewnętrznych partnerów biznesowych. Dużą wagę firma przykłada do podnoszenia kwalifikacji i zwiększania świadomości pracowników. To także przygotowywanie pracowników do reagowania i pomagania w sytuacjach, które tego wymagają.

- Chcemy, by Tesco było coraz bezpieczniejszym miejscem pracy. Minimalizujemy i eliminujemy wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa pracowników oraz zapewniamy im niezbędne środki, aby czuli się bezpiecznie także w sytuacjach awaryjnych. Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki na tym polu zostały docenione przez niezależnych audytorów - mówi Bogdan Plebański, menadżer dystrybucji Tesco Polska.

Wdrożenie wszystkich wymagań standardu ISO w centrach Tesco w: Teresinie, Gliwicach i Komornikach wiązało się z 18 miesiącami pracy. Kolejnym krokiem Tesco na drodze wprowadzania praktyk bezpieczeństwa i higieny pracy będzie wdrażanie wymagań ISO 45001 w innych centrach dystrybucji firmy w Europie Środkowej.

Ostatnio zmieniany w środa, 15 maj 2019 11:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe