Zaloguj się

Laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2018"

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Katarzyna Kędzierska - Kobieta w Logistyce 2018 - odbiorca usług TSL, Beata Trochymiak - organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, Lidia Dziewierska - Kobieta w Logistyce 2018 - dostawca usług TSL Katarzyna Kędzierska - Kobieta w Logistyce 2018 - odbiorca usług TSL, Beata Trochymiak - organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, Lidia Dziewierska - Kobieta w Logistyce 2018 - dostawca usług TSL

Tytuł "Kobieta w Logistyce roku" przyznawany jest co roku od 8 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce - konferencji dedykowanej menedżerkom, które pracują zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego oraz zaangażowania w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku" jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

20 maja 2019 roku, w trakcie 8. Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w Janowie Podlaskim, ogłoszono laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2018". Tytuły i statuetki zostały wręczone w dwóch kategoriach Paniom:
- Katarzynie Kędzierskiej, dyrektor obsługi klienta, łańcucha dostaw i logistyki w Europie Centralnej, BASF Polska "Kobieta w Logistyce 2018 - odbiorca usług TSL"
- Lidii Dziewierskiej, prezes zarządu Loconi Intermodal "Kobieta w Logistyce 2018 - dostawca usług TSL".

Katarzyna Kędzierska
Dyrektor obsługi klienta, łańcucha dostaw i logistyki w Europie Centralnej, BASF Polska - z logistyką związana od ponad 10 lat. Samodzielnie reorganizowała i optymalizowała pracę działu logistyki i customer service w BASF Polska. Jak napisał jej zespół w zgłoszeniu do statuetki - to osoba na której wsparcie zawsze można liczyć i to zarówno w kwestiach operacyjnych, jak i prawnych. Katarzyna Kędzierska inicjuje i znakomicie koordynuje wprowadzane zmiany, dzięki szerokiemu spojrzeniu na problem i kompleksowemu podejściu do współpracy z innymi działami w BASF. Nigdy nie poddaje się atmosferze chaosu i nieustających problemów płynących z rynku usług logistycznych.
Chłodnym okiem błyskawicznie analizuje sytuację, układa i wdraża plan naprawczy albo usprawniający, licząc się przy tym z opiniami i sugestiami podwładnych oraz współpracowników i pokonując pewną bezwładność decyzyjną ogromnej korporacji. Wolne chwile Pani Kasia spędza z rodziną albo podróżuje poznając świat.

Lidia Dziewierska
Prezes zarządu Loconi Intermodal - z branżą logistyki kontenerowej związana od 2010 roku. To jedna z nielicznych kobiet, o ile nie jedyna w Polsce, na stanowisku prezesa zarządu firmy, zajmującej się spedycją i transportem intermodalnym. Przeszła całą ścieżkę kariery od specjalisty ds. administracji i relacji inwestorskich aż po prezesa zarządu. Pani Lidia jest niesamowicie charyzmatyczną kobietą. To osoba nieustannie rozwijająca swoje kompetencje. Uczestniczyła w ponad 60 szkoleniach i kursach z zakresu zarządzania, finansów i relacji inwestorskich. W ciągu kilku lat pod jej kierownictwem firma Loconi Intermodal osiągnęła pozycję lidera na rynku operatorów intermodalnych w Polsce. Między innymi zawarła strategiczne porozumienie o współpracy z największym konkurentem, polegające na wymianie strategicznych zasobów (terminali, wagonów, rozkładów jazdy). Dzięki niej powstało też kilka nowych terminali intermodalnych w Polsce, uzupełniających ogólnopolską sieć kontenerowych punktów przeładunkowych z torów na drogi. Wewnątrz firmy uruchomiła autorską platformę edukacyjną - Akademię Liderów Loconi, skierowaną do początkujących menedżerów Loconi oraz aspirujących do roli menedżerów młodych pracowników. Poza pracą zaangażowana jest w prowadzenie założonej przez siebie fundacji - Równe Szanse dla Dzieci i Rodzin, którą stworzyła w celu udzielania długoterminowego wsparcia dla wyrównywania szans kobietom, dzieciom i rodzinom poprzez np. podnoszenie kwalifikacji, uzyskiwanie niezależności, uzyskanie dostępu do edukacji, których wiele kobiet nie ma ze względu na środowisko lub złą sytuację materialną. Dla niej ważny jest człowiek, a w biznesie stawia na relacje. Prywatnie interesuje się historią, literaturą biograficzną i podróżniczą.

Ostatnio zmieniany w środa, 29 maj 2019 09:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe