Zaloguj się

Bieg Panattoni "na setkę" dla Castoramy zakończony! 100 000 tys. m kw. w Strykowie już działa

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył budowę 100 000 m kw. centrum logistycznego dla Castorama Polska. Inwestycja powstała w Strykowie, a jej realizacja była podzielona na dwa etapy. Oficjalne przekazanie centrum nastąpiło 1 czerwca 2019 r., zaś 18 czerwca wokół obiektu odbył się bieg świętujący finalizację inwestycji.

Ogromna powierzchnia odpowiedzią na ogromne potrzeby
Castorama Polska, należąca do Kingfisher plc, rośnie z roku na rok i regularnie zwiększa sprzedaż, zysk operacyjny i zasięg działania. Obecnie ten gigant branży DIY i home improvement obsługuje 78 sklepów stacjonarnych w Polsce i zapowiada otwarcie kolejnych. Jednocześnie, rozwijając sprzedaż wielokanałową, zapewnia klientom w całym kraju ciągły dostęp do oferty on-line. Bardzo dobre wyniki Castorama Polska to również rezultat zwiększenia efektywności i rozwoju łańcucha dostaw. Jego ważnym ogniwem jest finalizacja przez Panattoni Europe i Castorama Polska, 100 000 m kw. centrum logistycznego w Strykowie. Do otwartych w listopadzie 2017 r. 50 000 m kw. deweloper dobudował drugie tyle. Obiekt dla Castorama Polska to aż 98,5 procent magazynu i 1450 m kw. powierzchni socjalno-biurowej, która została dostosowana do planowanego zatrudnienia 300 pracowników. Inwestycja spełnia wszelkie kryteria środowiskowe i została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, m.in. zastosowano oświetlenie LED, które wzbogacono o system dynamicznego sterowania.

Bieg "na setkę"!
Przejęcie magazynu nastąpiło 1 czerwca, a samo wydarzenie zostało uczczone na sportowo. We wtorek 18 czerwca przedstawiciele firm Panattoni Europe, Spedimex, JLL, XPO oraz Castorama wystartowali o godz. 11 i zaliczyli 3 rundy dookoła magazynu, przebiegając łącznie około 5 km.
Panattoni Europe, Castorama Polska, Stryków - centrum logistyczne… i nie tylko. Świeżo ukończone centrum logistyczne o powierzchni 100 000 m kw. to nie jedyna wspólna inwestycja Panattoni Europe i Castoroma Polska w Strykowie. W 2014 roku deweloper oddał do użytku obiekt typu BTS (build-to-suit), który po ekspansji osiągnął powierzchnię 50 000 m kw. Inwestycja została dopasowana do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia.

- Pierwszy obiekt, który stworzyliśmy w Strykowie dla Castorama Polska był zwiastunem owocnej współpracy. Jej zwieńczeniem jest ukończone właśnie centrum logistyczne, które wesprze dalszy dynamiczny rozwój naszego klienta. Cieszymy się, że możemy być tego częścią - cieszy się Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.

Strategiczna lokalizacja centrum pozwala na sprawny transport produktów zarówno wewnątrz kraju, jak i poza jego granicami. Obiekt zlokalizowany został w Strykowie - jednym z najatrakcyjniejszych miejsc magazynowej mapy Polski. Miejscowość jest prawdziwym oknem na świat, ponieważ znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od polskiej stolicy logistycznej - Łodzi, a także sąsiaduje z najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi - węzłem autostrady A2 (Stryków II) oraz drogą 71 (Zgierz - Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa - Łódź).

- Centrum logistyczne w Strykowie to ważny element rozwoju sprzedaży wielokanałowej. Taka lokalizacja pozwoli na ograniczenie kosztów i zapewni szybszy czas realizacji dostaw, co pozytywnie wpłynie na ceny w naszych sklepach i łatwość zakupów - komentuje Wojciech Gondek dyrektor ds. łańcucha dostaw Castorama Polska.

Obiekt w dobrych rękach
Wynajmowane przez Castorama Polska centrum logistyczne jest od grudnia 2018 r. własnością TritaxBox plc - spółki inwestującej w nieruchomości logistyczne, która zapłaciła za obiekt 55 mln euro. Zakup wybudowanego przez Panattoni Europe budynku był ósmą realizacją firmy w ramach portfela Tritax Eurobox plc. Spółka działa na terenie Europy kontynentalnej, gdzie nabywa aktywa odgrywające kluczową rolę w łańcuchu dostaw, logistyce i dystrybucji, obsługujące najbardziej ugruntowane rynki logistyczne i najważniejsze aglomeracje.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 24 czerwiec 2019 12:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe