Zaloguj się

Dan Cake wynajął ponad 4,4 tys. m kw. w Śląskim Centrum Logistycznym

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Dan Cake Polonia, jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce, podpisał umowę najmu z Biurem Inwestycji Kapitałowych. Firma będzie wynajmowała ponad 4,4 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.

Firma Dan Cake Polonia podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu około 4 400 m kw. powierzchni, z czego około 4 250 m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a około 150 m kw. na cele biurowo-socjalne, w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu.
Dane Cake Polonia jest nowym klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Firma jest jednym z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz liderem w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju. Od 2004 roku Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w: Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu. Zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie i posiada obecnie 7 linii produkcyjnych. Obecnie gama wyrobów oferowanych przez Dan Cake na rynku polskim obejmuje około 70 artykułów.
Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Wybudowano dotychczas 4 hale magazynowe o łącznej powierzchni 46,5 tys. m kw., z czego 2 tys. m kw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowo-socjalne.
Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska - drogi S1, prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 lipiec 2019 16:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe