logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

MLP Group inwestuje w nowy park pod Berlinem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MLP Group przyspiesza ekspansję na rynku niemieckim. Nowym projektem jest inwestycja MLP Business Park Berlin I, oferująca na wynajem moduły magazynowe liczące od 700 m kw. z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi. Nowy park będzie zlokalizowany blisko centrum Berlina.

MLP Group dynamicznie rozwija się na rynku niemieckim. W ramach prowadzonej ekspansji spółka zależna podpisała warunkową umowę kupna działki inwestycyjnej, zlokalizowanej w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. Niezabudowana nieruchomość liczy blisko 5 hektarów. Wartość transakcji, wraz z dodatkowymi kosztami, wyniosła 4,3 mln euro plus należny podatek VAT.
MLP Business Park Berlin I oferować będzie na wynajem moduły magazynowe z nowoczesną częścią biurową, których powierzchnia zaczynać się będzie od 700 m kw. Obiekty będą wyróżniały się możliwością elastycznego dopasowania do indywidualnych potrzeb najemców i będą dedykowane firmom z branży: e-commerce, montażowej, usługowej i przemysłu lekkiego. Projekt zakłada budowę czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15,5 tys. m kw. wraz z rozbudowaną powierzchnią wspólną, obejmującą parkingi dla samochodów osobowych i dostawczych oraz place manewrowe.

- Cały czas konsekwentnie się rozwijamy. Realizujemy w ten sposób naszą strategię zorientowaną na utrzymaniu silnej pozycji w Polsce oraz ekspansji zagranicznej, w której priorytetowy jest dla nas rynek niemiecki. Nowa inwestycja pod Berlinem jest kolejnym przedsięwzięciem w tym kraju, która potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. W rozbudowie jest już centrum MLP Unna. W przygotowaniu mamy następne inwestycje. W Niemczech chcemy funkcjonować w kluczowych lokalizacjach: w rejonie Berlina, regionie Ruhry i Renu oraz Monachium - podkreślił Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

MLP Business Park Berlin I posiada doskonałą lokalizację. Położony jest zaledwie 30 km od centrum Berlina. W odległości 2 km znajduje się wjazd na autostradę A10, a do dworca kolejowego Ludwigsfelde jest tylko 1,5 km. Przy parku znajduje się jednocześnie przystanek autobusowy. Z kolei do  lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Ostatnio zmieniany środa, 07 sierpień 2019 09:56

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj