Zaloguj się

MLP Group inwestuje w nowy park pod Berlinem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

MLP Group przyspiesza ekspansję na rynku niemieckim. Nowym projektem jest inwestycja MLP Business Park Berlin I, oferująca na wynajem moduły magazynowe liczące od 700 m kw. z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi. Nowy park będzie zlokalizowany blisko centrum Berlina.

MLP Group dynamicznie rozwija się na rynku niemieckim. W ramach prowadzonej ekspansji spółka zależna podpisała warunkową umowę kupna działki inwestycyjnej, zlokalizowanej w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. Niezabudowana nieruchomość liczy blisko 5 hektarów. Wartość transakcji, wraz z dodatkowymi kosztami, wyniosła 4,3 mln euro plus należny podatek VAT.
MLP Business Park Berlin I oferować będzie na wynajem moduły magazynowe z nowoczesną częścią biurową, których powierzchnia zaczynać się będzie od 700 m kw. Obiekty będą wyróżniały się możliwością elastycznego dopasowania do indywidualnych potrzeb najemców i będą dedykowane firmom z branży: e-commerce, montażowej, usługowej i przemysłu lekkiego. Projekt zakłada budowę czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15,5 tys. m kw. wraz z rozbudowaną powierzchnią wspólną, obejmującą parkingi dla samochodów osobowych i dostawczych oraz place manewrowe.

- Cały czas konsekwentnie się rozwijamy. Realizujemy w ten sposób naszą strategię zorientowaną na utrzymaniu silnej pozycji w Polsce oraz ekspansji zagranicznej, w której priorytetowy jest dla nas rynek niemiecki. Nowa inwestycja pod Berlinem jest kolejnym przedsięwzięciem w tym kraju, która potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. W rozbudowie jest już centrum MLP Unna. W przygotowaniu mamy następne inwestycje. W Niemczech chcemy funkcjonować w kluczowych lokalizacjach: w rejonie Berlina, regionie Ruhry i Renu oraz Monachium - podkreślił Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

MLP Business Park Berlin I posiada doskonałą lokalizację. Położony jest zaledwie 30 km od centrum Berlina. W odległości 2 km znajduje się wjazd na autostradę A10, a do dworca kolejowego Ludwigsfelde jest tylko 1,5 km. Przy parku znajduje się jednocześnie przystanek autobusowy. Z kolei do  lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Ostatnio zmieniany w środa, 07 sierpień 2019 09:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe