Zaloguj się

Dachser z nowym oddziałem na północy Niemiec

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Od lewej: Jan-Ferdinand Lühmann - kierownik operacyjny oddziału Dachser European Logistics Neumünster, Paul Bartram z Bartram Bau-Systeme, Alexander Tonn - dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech i dr Olaf Tauras, burmistrz Neumünster. Od lewej: Jan-Ferdinand Lühmann - kierownik operacyjny oddziału Dachser European Logistics Neumünster, Paul Bartram z Bartram Bau-Systeme, Alexander Tonn - dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech i dr Olaf Tauras, burmistrz Neumünster.

Operator logistyczny Dachser rozpoczyna budowę nowego oddziału w Neumünster w Szlezwiku-Holsztynie, najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec. Powstanie tam terminal przeładunkowy dla towarów przemysłowych i żywności. Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

- Neumünster stanie się jednym z kluczowych terminali dla Dachser na północnym krańcu Niemiec. Nowa lokalizacja połączy się bezpośrednio z naszą rozległą europejską siecią transportu lądowego - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Nowy oddział Dachser powstanie w dogodnej lokalizacji przy autostradzie B205, z bezpośrednim dostępem do autostrady A7. Prace budowlane rozpoczną się na początku września br. Planowana powierzchnia terminala to 6,7 tys. m kw., z czego 5 tys. m kw. będzie przeznaczone na przeładunki towarowe, a na pozostałych 1,7 tys. m kw. znajdzie się chłodnia do obsługi produktów żywnościowych. Obiekt będzie dysponował 76 stanowiskami do załadunku i rozładunku ciężarówek. Dodatkowo przy cross-docku powstanie budynek biurowy o powierzchni 1 tys. m kw. W nowym oddziale zatrudnionych ma zostać około 30 osób.
Dotychczas obsługą przesyłek w tej lokalizacji zajmował się lokalny partner Dachser - firma 17111 Transit Transport & Logistik. Współpraca ta będzie kontynuowana do czasu otwarcia nowego oddziału.

Ostatnio zmieniany w środa, 21 sierpień 2019 09:32
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe