Zaloguj się

Kuehne + Nagel i Decathlon razem na rynku Ameryki Łacińskiej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Kuehne + Nagel podpisała pięcioletni kontrakt z firmą Decathlon, zajmującą się komercjalizacją artykułów sportowych i odzieży. Kuehne + Nagel będzie odpowiadać za prowadzenie nowego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego na terenie należącym do Grupy Port Cartagena o powierzchni 23 000 m kw.

- Centrum dystrybucji w Cartagenie połączy klientów sportowych z naszą unikalną ofertą produktów. Pierwsze badania komercyjne przeprowadzone w Kolumbii, Meksyku i Chile potwierdzają atrakcyjność tego regionu i zwiastują dobry odbiór naszej oferty - powiedział Jon Hernaez, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Decathlon dla LATAM. - Kuehne + Nagel jest wyróżniającym się liderem w branży logistycznej, jego doświadczenie i globalna sieć połączeń sprawią, że port w Cartagenie stanie się bardziej globalny niż regionalny.

- Cieszymy się, że możemy obsługiwać firmę Decathlon i jej klientów, wnosząc w to partnerstwo nasze wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych łańcuchów dostaw. Kuehne + Nagel, oferując wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania logistyczne dla kluczowych graczy różnych branż, stało się wzorem na rynku kolumbijskim i regionalnym. Współpraca firmy Decathlon, Grupy Port Cartagena i Kuehne + Nagel oraz implementacja innowacji w zakresie logistyki i obsługi celnej są kluczowymi elementami projektu - dodaje Ingo Goldhammer, dyrektor Kuehne + Nagel w regionie Ameryki Środkowej i Południowej.

- Współpraca z Kuehne + Nagel świadczy o tym, że Cartagena staje się idealnym miejscem promującym rozwój społeczno-gospodarczy i handel w regionie Karaibów - twierdzi Aníbal Ochoa, przedstawiciel Grupy Port Cartagena.

Centrum dystrybucyjne w Cartagenie wyposażone w 25 000 funkcjonalnych stanowisk będzie obsługiwało ponad 15 000 towarów. Centrum posiada także trzypoziomową antresolę o pojemności ponad 40 000 miejsc magazynowych, zaprojektowanych tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności pracy zgodnie z wymaganiami rynków regionalnych. Rozpoczęcie działalności planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.
Aby wzmocnić lokalną dostawę, Kuehne + Nagel zostało również wybrane do zarządzania magazynem o powierzchni 10 000 m kw. w Bogocie. Obiekt przeznaczony jest do magazynowania i dystrybucji produktów Decathlon na rynek kolumbijski.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 sierpień 2019 10:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe