Zaloguj się

PID Polska trzecim najemcą w Ideal Idea City Park

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Dobiega końca komercjalizacja pierwszych dwóch hal - H1 i H2 - kompleksu magazynowo-biurowego City Park na granicy Warszawy i Raszyna. Obiekt powstaje na działce o powierzchni 4,5 ha tuż przy obwodnicy S2. Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dogodnym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to bezpośrednie sąsiedztwo trasy europejskiej E30. Łączna powierzchnia Ideal Idea City Park wyniesie 19,5 tys. m kw, a złożą się na niego cztery hale.

Firma PID Polska jest trzecim najemcą w City Parku. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa Polska.

- Pierwsze dwie hale City Parku są w bardzo zaawansowanym stadium budowy. Tym większą więc mamy satysfakcję, że możemy powitać kolejnego najemcę - tym razem firmę PID Polska. Zważywszy pozycję na rynku w branży naszego nowego partnera jest to dla nas prestiżowa umowa, albowiem firmy sektora high-tech zawsze mają precyzyjne i duże oczekiwania wobec swoich siedzib o charakterze magazynowo-biurowym. Firma deweloperska naszej branży zawsze ma szczególną satysfakcję wówczas, gdy przyczynia się do rozwoju działalności gospodarczej swoich klientów, bo z taką też myślą projektuje się parki magazynowo-biurowe. Mają one nieustannie oferować coraz nowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne przy maksymalnej racjonalizacji kosztów najmu. Wiem, że w przypadku PID Polska trafiliśmy właśnie na moment rozwoju interesów firmy w Polsce - kolejny stopień komercjalizacji obiektu komentuje prezes IIF Jędrzej Dużyński.

Budowa City Parku rozpoczęła się w korzystnym dla budownictwa okresie, gdy nie ma problemów z warunkami atmosferycznymi i o takiej samej korzystnej porze roku dobiegnie ona końca, czyli przed nadejściem tegorocznej zimy. Wszystkie roboty biegną zgodnie z harmonogramem. Spółka PID Polska wynajęła w hali H1 500 m kw. magazynu i 250 m kw. powierzchni biurowej.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie PID Polska w realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Istotna dla naszego klienta była lokalizacja w Warszawie, jak najbliżej obecnej siedziby spółki oraz dostęp do transportu miejskiego. Elastyczne podejście wynajmującego pozwoliło nam zaprojektować powierzchnię spełniającą wszystkie wymagania klienta, łącznie z reprezentacyjną powierzchnią biurową oraz dostosowaniem magazynu do specyfiki działalności PID Polska. Udogodnienia proponowane przez Ideal Idea Formad, takie jak np. bus dowożący pracowników do obiektu i wysoka jakość wykończenia powierzchni, były dodatkowym czynnikiem decydującym o wyborze City Parku - z ramienia firmy Cresa Polska umowę komentuje Agnieszka Marczak, doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych.

Przeprowadzka spółki PID Polska do City Parku będzie miała związek z rozwojem firmy, która potrzebowała nowej powierzchni magazynowej i biura o wyższym standardzie.

- Oferta City Parku od początku była nam doradzana przez firmę Cresa Polska. Również cały proces konfiguracji powierzchni i negocjacji był prowadzony przy wsparciu Cresy. O związaniu się z City Parkiem zdecydowały różne czynniki, takie m.in. jak połączenie wszystkich parametrów finansowych, w tym stawek czynszu, opłat eksploatacyjnych i zwolnień, które to czynniki były atrakcyjniejsze niż w obiektach konkurencyjnych przy założonym okresie najmu. Jeśli chodzi o inne czynniki, to zdecydowały lepsze doświetlenie całej powierzchni hali oraz wyższy standard biura, które będzie murowane zamiast wbudowane w halę. Dzięki temu będziemy mieli lepsze możliwości montażu, serwisowania i prezentacji oferowanych przez nas urządzeń rentgenowskich - powiedział Mikołaj Wroniszewski, prezes zarządu firmy.

W związku z najnowszą inwestycją spółka Ideal Idea Formad uruchomiła nową firmową witrynę internetową - www.idealidea.com.pl.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 sierpień 2019 13:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe