Zaloguj się

Geis PL w nowej lokalizacji Grodzisk Mazowiecki

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Geis modernizuje i przenosi terminale dystrybucyjne w Bydgoszczy i Szczecinie, a w czwartym kwartale br. rozpoczyna działalność terminalu Cross-Dock w dystrybucyjnym parku w Grodzisku Mazowieckim niedaleko Warszawy.

Firma intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie kompleksowych usług logistycznych na polskim rynku. Obecnie wszystkimi zamówieniami w Polsce zajmuje się około 500 specjalistów w 25 oddziałach i wyspecjalizowanych działach logistycznych. Systematyczna rozbudowa portfolio klientów skłoniła firmę do poszukiwania większej lokalizacji z nowoczesnym zapleczem magazynowym.

- Distribution Park Grodzisk Mazowiecki spełnia nasze wymagania nie tylko pod kątem standardów powierzchni magazynowej, ale również ze względu na odpowiednie wyposażenie biura dla naszych pracowników z działów administracyjnych. Cieszymy się z odpowiedniej lokalizacji, która zagwarantuje nam doskonałe warunki do dalszej ekspansji rynkowej. Uruchomienie nowego oddziału pozwoli na zwiększenie obsługiwanych zamówień w rejonie Warszawy nawet o 50% - mówi Adam Kwiatkowski, dyrektor zarządzający Grupy Geis w Polsce.

W ramach podpisanej umowy najemca będzie korzystać z 4053 m kw. powierzchni magazynowej oraz 912 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych aż 41 doków załadunkowych oraz optymalny magazyn typu Cross-Dock.

- Cieszy mnie fakt, ze firma Geis obdarzyła nas zaufaniem przy poszukiwaniu powierzchni podwarszawskiego oddziału firmy. Jestem przekonany, że wynajęty obiekt zapewni doskonałe warunki dla dystrybucji produktów dzięki 41 dokom załadunkowym, a nowe biuro dostosowane do oczekiwań najemcy stanowić będzie reprezentatywną oraz funkcjonalną przestrzeń dla pracowników oraz gości grupy Geis - komentuje Tomasz Gnich, starszy konsultant z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Distribution Park Grodzisk zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A2, łączącej Warszawę z Berlinem. Kompleks tworzą 2 budynki magazynowo-biurowe o całkowitej powierzchni 29 112 m kw. W skład parku wchodzi platforma typu Cross-Dock oraz standardowe magazyny o wysokości 10,5 m. Hines Polska pełni funkcję zarządcy aktywów oraz zarządcy nieruchomości. 

- Z radością witamy w gronie naszych najemców nowy podmiot, który tak prężnie rozwija się w sektorze TSL. Firma Geis, oprócz magazynu, wynajęła znaczący komponent biurowy. Niewątpliwie lokalizacja Parku i bliskość zróżnicowanych środków komunikacji miejskiej, daje Najemcy większe szanse na pozyskanie odpowiednich zasobów ludzkich w dobie rynkowych problemów z dostępnością pracowników - dodaje Katarzyna Żbikowska, Leasing Manager, Hines Polska.

Ostatnio zmieniany w piątek, 23 sierpień 2019 12:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe