Zaloguj się

InPost współpracuje z Empikiem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Operator logistyczny InPost został partnerem logistycznym w programie Empik Premium. Za opłatą od 6,67 zł do 9,99 zł za miesiąc - w zależności od długości zakupionego abonamentu - kupujący mogą korzystać z darmowego odbioru przesyłek z Paczkomatów® oraz kuriera InPost. Aż 61% badanych deklaruje, że usługi InPost najbardziej zachęcają ich do zakupów przez Internet.

Darmowa dostawa dotyczy zamówień powyżej 40 zł dla produktów oznaczonych premium, dostępnych na platformie empik.com. Dla wszystkich klientów bezpłatna dostawa dostępna jest od zakupów za kwotę 200 zł.

- Empik, jako lider wielokanałowego handlu w Polsce, doskonale wie jakich benefitów potrzebuje uczestnik ich programu Premium. Usługi InPost idealnie wpisują się w potrzeby kupujących online - takie jak wygoda oraz łatwa dostępność usługi. Wierzymy, że nasza współpraca przy programie Empik Premium będzie cieszyć się dużą popularnością wśród użytkowników, a także zwiększy wolumen przesyłanych paczek. Sieć wygodnych i elastycznych punktów odbioru oraz zwrotów przesyłki w InPost - dostępnych w trybie 24h/7 - jest doskonałą alternatywą dla innych usług pocztowych. Aż 63% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych przez InPost1  - to najwyższy wynik wśród wszystkich firm logistycznych działających w Polsce - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost jest drugą najbardziej rozpoznawalną firmą kurierską w Polsce - aż 92% konsumentów zna markę InPost, a 55% wskazuje ją spontanicznie2. InPost uzyskał także najwyższy wśród wszystkich kurierów wynik NPS, czyli wskaźnik zadowolenia konsumentów i polecania marki.
Wysoki odsetek korzystania z Paczkomatów® InPost jest notowany nie tylko w dużych (81%) czy średnich (77%) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71%) i mniejszych miasteczek (74%). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych - w tym powyżej 50 lat - aż 65%, a powyżej 60 lat 58%.
InPost, na mocy porozumienia o współpracy, rozpoczął również instalację Paczkomatów® InPost przy sklepach Dino i Lidl w całej Polsce oraz w Centrach Handlowych Auchan. Paczkomaty® InPost są też najczęstszą oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych według raportu serwisu Furgonetka.pl. Aż 74% dużych sklepów oraz 44% małych i średnich oferuje dostawę do Paczkomatów® InPost. Średni koszt dostawy za ich pośrednictwem to 10 złotych w mniejszych i 9 złotych w dużych sklepach internetowych.

1 Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019

2 Badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1000, wszyscy dokonali zakupu w internecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kwiecień 2019.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 sierpień 2019 12:34
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe