Zaloguj się

Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Logistyka 4.0 to hasło najbliższej, 4 edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. To klucz do zwiększenia efektywności magazynu, centrum dystrybucyjnego czy hali produkcyjnej. Jakie rozwiązania wybrać? Co najlepiej się sprawdzi w konkretnej firmie? Tego będzie można dowiedzieć się już 2-5 czerwca 2020 r. w Poznaniu.

Targi Logistyki Magazynowania i Transportu Modernlog tradycyjnie będą odbywały się w trakcie jednego z najważniejszych spotkań przemysłowych w tej części Europy - ITM Industry Europe. Dzięki tej synergii - wielki przemysł łączy się z odważnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami w logistyce.

- Ekspozycja Modernlog 2020 zostanie podzielona tematycznie na: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla e-commerce i omnichannel, software/iot, ale rozmawiamy z partnerami o poszerzeniu zagadnień targów o ofertę profesjonalnych przestrzeni magazynowych. W związku z wyzwaniami, jakie stoją przed branżą logistyczną, a także rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedażowych. Chcielibyśmy, aby zwiedzający targi myślący o inwestycji w swoją powierzchnię magazynową, mogli zapoznać się z tematem kompleksowo, a więc od wyboru właściwej powierzchni w konkretnej lokalizacji, po odpowiednie wyposażenie dedykowane konkretnym potrzebom - mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.

Z pewnością podczas czerwcowego spotkania nie zabraknie zagadnień z zakresu digitalizacji i automatyzacji, od których w intralogistyce nie ma już odwrotu, a dynamicznie zmieniające się warunki makroekonomiczne jeszcze bardziej mogą przyspieszyć ten proces. Dzięki inwestycjom w cyfryzację, praca magazynów jest bardziej efektywna kosztowo, co przekłada się na wyniki finansowe i pozycję rynkową. Dostosowanie firm do standardów logistyki 4.0 to trudny, ale konieczny proces.

Wiatr w magazynowe żagle
Przed rynkiem powierzchni magazynowych w Polsce rysują się w najbliższej przyszłości bardzo optymistyczne perspektywy.

- Polska ma potencjał, żeby w ciągu najbliższych lat podwoić zasoby powierzchni magazynowej, którą trzeba będzie dostosować do konkretnego klienta. Na Modernlog pokażemy rozwiązania, które pozwolą taki magazyn zaprojektować w optymalny sposób. Jak wynika z analiz firmy JLL w ubiegłym roku zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe sięgnęło 3,7 mln m kw., a jeśli pominąć umowy odnawiane wynik ten wynosi 2,9 mln m kw. Dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego wciąż znajduje odzwierciedlenie w wysokiej aktywności na rynku deweloperskim. Przez pierwsze dwa kwartały 2019 r. do użytku oddano ponad 1,1 miliona m kw. i był to najwyższy wynik odnotowany w I półroczu w historii rynku. Całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły 16,9 miliona m kw. W 2018 roku odnotowano też rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów - 1,84 mld euro. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów logistycznych, dlatego oferta najbliższej edycji Modernlog na pewno w ten trend się wpisze - przekonuje Mateusz Nowakowski.

#Smart Warehouse, czyli siła praktycznej wiedzy
Jednym z najważniejszych wydarzeń minionej edycji Modernlog była konferencja #Smart Warehouse, w trakcie której uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć wydajność swoich magazynów, poznali także konkretne historie wdrożeń.

- #Smart Warehouse - nowy punkt na mapie wydarzeń Modernlog okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoka frekwencja i pozytywne recenzje skłoniły nas do kontynuacji tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że zaprosimy do dyskusji ludzi, którzy nowe trendy znają tylko z praktyki, a nie z teorii. Podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w automatyzacji procesów logistycznych. Co ważne, będzie też czas na zadawanie pytań i porady indywidualne. Do współpracy przy projekcie już zaprosiliśmy czołowe firmy i organizacje działające w duchu logistyki 4.0. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem Smart Warehouse 2020, ale na pewno nie zabraknie w nim aktualnych trendów w automatyzacji i digitalizacji. Era cyfrowa już nadeszła - widać to w nowoczesnej logistyce, widać to na Modernlog - dodaje Mateusz Nowakowski.

Logistyczne innowacje
Tłumy zainteresowanych pracą nowoczesnych urządzeń magazynowych, hałas maszyn, interesujące prezentacje - tak w kilku słowach można określić wydarzenie In4Log Industry.
Projekt na stałe zagościł w programie Modernlog. Organizatorzy za każdym razem do udziału zapraszają firmy, których sprzęt i wdrożenia pozwalają odpowiedzieć na pytania: jak wpływać na wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych oraz jak wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia.
Prezentowane dobre praktyki, stają się dla widzów-uczestników pokazów prawdziwym źródłem inspiracji. Pomagają w kreatywnym podejściu do własnej logistyki wewnętrznej. Projekt In4log Industry to doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Będzie to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.

Targi Modernlog odbędą się 2-5 czerwca 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będzie można zwiedzić ekspozycję targów: ITM Industry Europe, Forum Odlewniczego Focast, 3D Solutions oraz Subcontracting.

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 luty 2020 10:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe