Zaloguj się

Panattoni Europe buduje 8 000 m kw. magazynu dla DSV Solutions w Skarbimierzu

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe wybuduje kolejny obiekt dla DSV Solutions. Firma będzie w nim realizować operacje logistyczne dla koncernu spożywczego Mondelēz International. Magazyn o powierzchni blisko 8 000 m kw. powstaje w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wmurowano już kamień węgielny, a planowe zakończenie inwestycji przewidziano na kwiecień 2020 r. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Panattoni Europe zrealizuje kolejną już inwestycję dla firmy DSV Solutions, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach dla logistyki magazynowej. Obiekt powstanie w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. DSV będzie w nim realizował operacje logistyczne dla firmy Mondelēz International, producenta takich słodyczy jak: Milka, Alpen Gold, Prince Polo, Oreo czy gumy i cukierki Halls. Magazyn budowany w formule BTS na działce o powierzchni 3,1 ha będzie liczył blisko 8 000 m kw. z czego 3 100 m kw. zostanie przeznaczone na magazyn suchy. Kolejne 1 500 m kw. zajmie powierzchnia z kontrolą temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania gum i cukierków, a następne blisko 2 900 m kw. będzie przystosowane do magazynowania czekolady. Pomieszczenia biurowe zajmą 225 m kw. Aby sprostać potrzebom inwestora, wysokość netto hali zostanie podniesiona do 12 m, a posadzka dodatkowo wzmocniona, by przejąć obciążenie 8 ton na m kw. Obiekt zostanie także wyposażony w 11 doków. Najemca będzie mógł rozpocząć swoją działalność już w kwietniu 2020 r.

- Nasza współpraca z Grupą DSV rozwija się od ponad 12 lat, co jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług i zrozumienia potrzeb klienta. Najnowsza, wspólna inwestycja wymagała przy tym ścisłej współpracy także z firmą Mondelēz, której produkty finalnie znajdą się w magazynie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy nawiązać taką współpracę z jednym z największych producentów żywności, a dodatkowo jestem pewien, że nowy obiekt umożliwi DSV dalsze efektywne prowadzenie procesów logistycznych - mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

Deweloper dostarczył dla DSV już blisko 130 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w takich lokalizacjach jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Dodatkowo, Panattoni wynajęło dla DSV 23 000 m kw. w Czechach na terenie Panattoni Park Prague-Airport II.

- Często mówimy o tym, że w DSV Solutions lubimy specyficzne i złożone wyzwania, jednak zawsze priorytetem jest dla nas wypracowanie najlepszego rozwiązania dla naszych klientów. Podobnie było w tym przypadku, ponieważ dedykowany projekt pomiędzy trzema stronami - Mondelēz, Panattoni oraz DSV to modelowy przykład współpracy o wysokim poziomie skomplikowania, dodatkowo realizowany na terenie należącym do zakładu produkcyjnego - komentuje nową inwestycję Maciej Walenda, Executive Vice President CEE and Russia, DSV Solutions. - Profesjonalizm wszystkich zaangażowanych stron przy tym projekcie nie był wielkim zaskoczeniem. Każda ze stron to zespół ekspertów najwyższej klasy, jednak ogromne wrażenie zrobiła na mnie otwartość i partnerstwo na każdym etapie opracowywania projektu i świetna atmosfera w każdej fazie dyskusji na temat finalnej koncepcji. Jesteśmy bardzo dumni, że Mondelēz powierzył nam to zadanie, a dodatkowo jest to kolejny projekt realizowany wspólnie z Panattoni, co tylko potwierdza klasę partnerów biznesowych.

- Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie - fabryka czekolady oraz fabryka gum i cukierków w Skarbimierzu - powiedział Roman Sitko, prezes zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.

- Zrealizowanie magazynu DSV w Skarbimierzu było nieprzypadkową decyzją. To właśnie tu działa fabryka firmy Mondelēz, zatem sąsiedztwo centrum dystrybucyjnego pozwoli na lepszą optymalizację i zwiększenie efektywności procesów prowadzonych przez DSV. Jest to ponadto rzadka w Polsce transakcja, kiedy deweloper decyduje się na zakup działki od klienta, która jest zlokalizowana obok jego zakładu produkcyjnego, a następnie - wybudowanie obiektu, który zostaje wynajęty przez operatora, który będzie tę fabrykę obsługiwał - komentuje Mateusz Iłowiecki, Senior Consultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Firma Mondelēz Polska ma na terenie Skarbimierza dwa zakłady produkcyjne. Połączenie tych zakładów z nową halą magazynową w jednej lokalizacji pozwoli firmie znacznie usprawnić procesy logistyczne od produkcji po zarządzanie zapasami i dystrybucję produktów. Sprzyjać temu będzie położenie magazynu zaledwie 10 km od autostrady A4 i oraz 45 km od lotniska we Wrocławiu, co da łatwy dostęp nie tylko do rynku polskiego, ale i całej Europy. Mondelēz Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

Ostatnio zmieniany w środa, 18 wrzesień 2019 16:09
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe