Zaloguj się

InPost z nową usługą dla e-commerce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Operator logistyczny InPost wprowadza usługę kompleksowej obsługi procesów magazynowych na potrzeby rynku B2C e-commerce. W ramach InPost Fulfillment przedsiębiorca może skorzystać m.in. z przestrzeni magazynowej InPost zlokalizowanej tuż obok sortowni InPost, co skraca do minimum czas wysyłki; zautomatyzowania procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania w magazynie przez dedykowany zespół pracowników. Outsourcing usług logistycznych pozwala zaoszczędzić nawet 10-30% kosztów operacyjnych i zyskuje na popularności - liczba sklepów, która w 2018 roku zdecydowała się powierzyć logistykę zewnętrznemu operatorowi wzrosła o 9% względem roku poprzedniego.*

- Wprowadzając nową usługę chcemy, pod jednym dachem, zaoferować branży e-commerce nową jakość: od magazynowania przez konfekcjonowanie do błyskawicznej dostawy do Paczkomatu® lub przez Kuriera InPost. Chcemy zdjąć z branży e-commerce konieczność zajmowania się logistyką, a przez konkurencyjne ceny jesteśmy w stanie zaproponować spadek kosztów operacyjnych nawet o 10-30%, dzięki współdzieleniu zasobów i efektu skali. Korzystający z naszej usługi Fulfillment, mogą się skupić wyłącznie na rozwijaniu swojego biznesu, logistykę zostawiając specjalistom z InPost - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Usługa InPost Fulfillment dla e-sklepów umożliwia szybkie przyjęcie produktów na stan magazynowy i ich udostępnienie do sprzedaży - towar trafia od producenta lub dostawcy bezpośrednio do magazynu InPost. Każda dostawa jest dokładnie weryfikowana, a szczegółowe informacje otrzymuje właściciel sklepu. Infrastruktura magazynowa InPost - dostosowana do przechowywania wielu rodzajów towaru - pozwala w pełni kontrolować powierzone produkty.

- Rynek e-commerce wciąż rośnie i wielu właścicieli e-sklepów ma problemy z logistyką - nie mogą dalej rozwijać swojego biznesu, ponieważ nie mają miejsca na nowy asortyment. Właściciele sklepów internetowych nie muszą już ponosić kosztów inwestycji czy rozbudowywania magazynów i poprzez InPost Fulfillment mają stały dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań. Nasze podejście jest zorientowane na klienta - zachowujemy pełną transparentność procesu dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do informacji o statusie dostawy, zamówienia i towarów na stanie magazynowym. Wspieramy naszych partnerów w prowadzeniu ich biznesu, a współpracę z nimi opieramy na modelu "pay-as-you-go", czyli koszt usługi naliczamy dopiero po jej wykonaniu. Nie mamy także tzw. minimalnej wartości faktury w miesiącu - nasi klienci płacą tylko za zrealizowane operacje - dodaje Rafał Brzoska.

Magazyny Fulfillment zlokalizowane są w centrum kraju, w sąsiedztwie głównych arterii drogowych oraz Sortowni Centralnej i największego oddziału w Warszawie - umożliwia to wysyłkę zamówień otrzymanych do godziny 20:00 jeszcze tego samego dnia. Aż 98% przesyłek powierzonych kurierowi InPost lub wysłanych do Paczkomatu® dociera do odbiorcy już następnego dnia od otrzymania zamówienia. Dzięki systemowi WMS dostosowanemu do potrzeb rynku e-commerce i ściśle monitorowanemu procesowi, ryzyko pomyłek przy kompletacji zamówień sprowadzone jest do minimum.

W ramach InPost Fulfillment oferowany jest szereg usług dodatkowych:
• kompleksowa obsługa klienta B2B
• obsługa zwrotów towaru przez formularz dostępny w aplikacji internetowej, gdzie weryfikacja produktu i procesowanie odbywają się zgodnie z wytycznymi e-sklepu
• zakup szeregu najpopularniejszych opakowań używanych na rynku po konkurencyjnych cenach

InPost Fulfillment umożliwia również drukowanie bądź dołączanie gotowych materiałów do przesyłanych towarów: ulotek, dokumentów dostaw, faktur czy formularzy zwrotu, a także nanoszenie etykiet na poszczególne sztuki towarów.
InPost Fulfillment opiera się przede wszystkim na współpracy z InPost Paczkomaty® i InPost Kurier, jednak w ramach usługi można korzystać z ofert innych przewoźników na rynku polskim oraz z opcji przesyłek międzynarodowych.

* IDG: Internet Standard - e-commerce report 2018

Ostatnio zmieniany w środa, 18 wrzesień 2019 11:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe