Zaloguj się

AKTUALNOŚCI: pozostałe zagadnienia

Cushman & Wakefield ogłasza zmiany na czele działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Polsce

Damian Kołata ponownie dołącza do Cushman & Wakefield, tym razem w roli lidera stale rozwijającego się zespołu zajmującego się doradztwem na rynku powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce oraz jako dyrektor e-commerce na Europę Środkowo-Wschodnią.

Przejazdy do Polski busem - czym powinny się charakteryzować?

Wciąż zdarza się, że wiele osób pracujących za granicą, ma rodzinę w Polsce, do której chce regularnie zjeżdżać. Dotyczy to głównie osób pracujących w państwach ościennych, głównie zachodnich. Najczęściej dotyczy to Niemiec. Wiele osób jeździ także do Holandii czy Belgii, gdzie można całkiem dobrze zarobić. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas osoby te potrzebują zjechać do Polski. Rzadko jednak pracownicy wyprawiają się w tak długą drogę własnymi samochodami. Najczęściej polegają na kursujących pomiędzy państwami busami.

Z etykietą

4 tysiące paneli fotowoltaicznych na dachu Centrum Dystrybucyjnego LPP

Trwają prace wykończeniowe na terenie nowego Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim. W ramach wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku na dachu budynku zainstalowano 4 tysiące paneli fotowoltaicznych. Instalacja o łącznej mocy 1,5 MW i powierzchni ponad 7 tysięcy m kw. jest jednym z największych proekologicznych przedsięwzięć w regionie. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju nowy obiekt logistyczny LPP ma spełniać wysokie standardy środowiskowe - polski producent stawia m.in. na energię ze słońca, ograniczenie emisji i komfort pracowników.

ITS-y poprawią jakość powietrza w naszych miastach

Wprowadzenie Inteligentnych Systemów Transportowych skraca czas przejazdu komunikacji miejskiej średnio o 40%, a samochodów prywatnych o ok. 20%. Dzięki lepszej organizacji transportu w Polsce dziennie do atmosfery może trafiać co najmniej 500 kg CO mniej. W skali rocznej to tyle, ile emituje 730 domów jednorodzinnych w okresie grzewczym. Ważnym elementem ITS są też inteligentne parkingi, które pozwalają zmniejszyć udział pojazdów poszukujących miejsca parkingowego w ogólnym ruchu aż o 40%, co jeszcze bardziej zmniejsza emisję spalin.

Program "Mój Elektryk" ułatwi zakup pojazdu zeroemisyjnego

Punkty ładowania samochodów elektrycznych stają się coraz powszechniejsze w wielu miastach, czy na stacjach benzynowych przy autostradach. Potrzebę promocji zeroemisyjnych środków transportu zauważył m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), i w połowie lipca br. uruchomił program "Mój Elektryk".

Subskrybuj to źródło RSS
Strony internetowe