Zaloguj się

II Naukowa Konferencja WSL FORUM 2007

Czy coś łączy wielką ciężarówkę z próbką delikatnego kremu w prasie kobiecej? Tak i to nie jest początek kolejnego dowcipu. W Poznaniu odbędzie się II Naukowa Konferencja WSL FORUM 2007. W jednym z referatów uczestnicy dowiedzą się, że logistyka łączy niemal wszystkie sfery naszego życia, nawet transport z kremem.

Dzisiaj każda firma walczy o klienta. Konkuruje nie tylko produktem i jego ceną. Proponuje także rabaty, całodobowe konsultacje lub gratisy. Nie inaczej jest z rynkiem medialnym. Wydawcy prasy dla kobiet, często do gazet dodają próbki kremów lub szamponów. W chwili zakupu takiej gazety czytelnik nie zastanawia się jednak nad tym, co taka wkładka oznacza dla wydawcy. Odrywa próbkę i cieszy się z gratisu, podczas gdy wydawca musi zreformować całą dystrybucję gazet. Stają się one bowiem grubsze, cięższe, zmieści się ich mniej w paczce, trzeba na nie bardziej uważać, rosną więc koszty transportu. Tu pojawia się wielkie pole do popisu dla logistyki! To tylko fragment analizy jednego z referatów konferencji, który dotyczyć będzie „Kolportażu czasopism w kontekście nowych tendencji marketingowych”.

Uczestnicy WSL FORUM 2007 przekonają się o tym, że dzięki zastosowaniu systemu GPS w logistyce można nie tylko ustalić trasę pojazdu z dokładnością do 4 metrów. System ten umożliwia także rejestrowanie wielu parametrów pojazdu, np. poziomu paliwa w zbiorniku. Pozwala na kontrolę czasu pracy kierowców. Może być zintegrowany z systemem przyjmowania zamówień. W rezultacie znacznie usprawnia procesy logistyczne.

Na konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań, które zostaną wykorzystane w działalności przedsiębiorstw. Uczestnicy poznają metody rozwoju transportu ukierunkowane na zmniejszenie dominacji transportu drogowego, a poprawę efektywności funkcjonowania łańcuchów dostaw. Poznają rosnącą rolę zarządzania ryzykiem w logistyce, oraz możliwości jakie niesie za sobą wykorzystanie technologii automatycznej identyfikacji wykorzystującej częstotliwości radiowe (RFID).

To tylko elementy referatów konferencji, które zostaną wygłoszone 18 maja w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, przy ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu. Pozostałe referaty skupiają się wokół następujących dziedzin:
- systemy logistyczne
- łańcuchy dostaw
- logistyka przedsiębiorstw
- systemy informacyjne
- e-gospodarka
- transport
- zarządzanie ryzykiem
- zarządzanie jakością
- ekonomiczne problemy logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki już po raz drugi organizuje konferencję WSL FORUM. Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce dwa lata temu i spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska logistycznego.
Szczegółowy program konferencji na stronie: http://www.wsl.com.pl/konferencje/wsl_forum/

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Zalewski
rzecznik prasowy WSL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 061 850 47 88
Ostatnio zmieniany w piątek, 20 kwiecień 2007 17:53
Zaloguj się by skomentować