Zaloguj się

Sukces ma trzech ojców

Świetnie wykształceni studenci. Dostęp do rezultatów najnowszych badań naukowych. Praktyczna wiedza menadżerska z najwyżej półki. To tylko część efektów nowo podpisanej współpracy pomiędzy Panopa Logistik Polska Sp. z o.o., Wyższą Szkołą Logistyki oraz Instytutem Logistyki i Magazynowania.

Dzięki porozumieniu studenci Wyższej Szkoły Logistyki będą mieli okazję poznać praktyczne zastosowanie logistyki w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. Będzie to możliwe podczas praktyk zawodowych w przedsiębiorstwie, a także dzięki zdobyciu wiedzy o działalności firmy, która zostanie przekazana do celów dydaktycznych WSL. Managerowie Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będą także zapraszani do wygłaszania wykładów na konferencjach organizowanych przez WSL. Dla studentów ciekawym obszarem współpracy będzie możliwość pisania prac dyplomowych w oparciu o rzeczywiste dane oraz rozwiązania logistyczne firmy.

Dzięki współpracy z Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. WSL zyskuje kolejnego partnera, który funkcjonując na rynku może konsultować z uczelnią profil kształcenia, które w obecnej chwili jest potrzebne na rynku pracy. Dzięki temu uczelnia może stale dostosowywać swój program do zmieniających się potrzeb rynkowych.

Wyższa Szkoła Logistyki będzie rekomendowała najlepszych absolwentów do pracy w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. Skorzystają na tym wszyscy: absolwenci będą mieli pracę, a firma pozyska wartościowych pracowników. Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będzie promowana zarówno na uczelni jak i dzięki wydarzeniom organizowanym przez nią na zewnątrz. Wspólnie z Instytutem Logistyki i Magazynowania partnerzy będą konsultowali zakres i profil badań naukowych, a także prac dyplomowych realizowanych w Panopa Logistik Polska Sp. z o.o., które mają szansę poprawić efektywność szeroko pojętej logistyki.

- Dzięki trójstronnemu porozumieniu Wyższa Szkoła Logistyki będzie miała lepiej wykształconych absolwentów. Ci z kolei będą przygotowani do pracy pod kątem praktycznym – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. będzie z kolei mogła ich zatrudnić, a także mieć dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu badań naukowych WSL i Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Partnerzy porozumienia:

Panopa Logistik GmbH jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym z główną siedzibą w Duisburgu i oddziałami w Niemczech, Francji, Polsce, Hiszpanii i na Litwie. W ramach usług oferuje pełen zakres innowacyjnych, ściśle dopasowanych do klienta rozwiązań logistycznych w myśl zasady „Państwo koncentrują się na prowadzeniu firmy, a my przejmujemy całą logistykę”. Panopa Logistik GmbH współpracuje z największymi firmami przemysłu motoryzacyjnego.

Instytut Logistyki i Magazynowania
jest zorientowaną rynkowo jednostką badawczo-rozwojową, realizującą funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. ILiM rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w kluczowych procesach gospodarczych, podnosząc efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Kształci na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych. Prestiż Wyższej Szkoły Logistyki tworzy kompetentne grono specjalistów, doświadczonych nauczycieli akademickich, rekrutujących się z wyższych uczelni Poznania i kraju, a także spośród kadry naukowo – badawczej, bogatej w wiedzę praktyczną, wywodzącej się z Instytutu Logistyki i Magazynowania - inicjatora utworzenia uczelni. Obecnie na WSL uczy się około 3200 studentów.

Zaloguj się by skomentować