Zaloguj się

Logistics 2008: 700 uczestników, 60 prelekcji


Już po raz dziewiąty do Poznania przyjechali najbardziej znani praktycy i teoretycy logistyki z całej Europy, ponieważ od 7 do 9 maja trwał Polski Kongres Logistyczny Logistics 2008. Ponad siedmiuset uczestników z całej Europy miało wyjątkową okazję zapoznania się z najnowszymi trendami, efektywnymi rozwiązaniami i dobrze przeprowadzonymi wdrożeniami nowoczesnych technologii w ramach szeroko pojętej logistyki.

Na kongresie zarejestrowało się ponad siedmiuset uczetników, którzy wzieli udział w 60 prelekcjach, 4 wizytach technicznych i 6 warsztatach tematycznych. Dziewiąty kongres Logistics przebiegał pod hasłem "Nowe wyzwania - nowe rozwiązania". Głównym tematem kongresu były nowe rynki, kwestie bezpieczeństwa, uwarunkowania gospodarcze i polityczne, wpływające aktualnie na rozwój logistyki.

- Świat dzisiaj stawia wobec nas wszystkich, więc także wobec logistyków, nowe wyzwania. Nie tylko natury gospodarczej czy ekonomicznej. Wobec tych wyzwań szukamy rozwiązań w naszej pracy, ale także na poziomie unijnych projektów, na uczelniach, w różnych ośrodkach badawczo-rozwojowych - mówił Stanisław Krzyżaniak, członek komisji organizacyjnej kongresu. - Rada programowa kongresu przygotowała program, który odpowie na szereg pytań, a być może zainspiruje też do postawienia nowych pytań.

Szczególnym akcentem tegorocznego kongresu była dziesiąta rocznica działalności ECR Polska, które stworzyło platformę współpracy i połączyło partnerskimi więzami przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe sektora dóbr szybkorotujących w Polsce. Poza obradami plenarnymi i prezentacją najlepszych praktyk prezentowanych w ramach 6 sesji tematycznych Polski Kongres Logistyczny był okazją do zapoznania się z ofertą firm logistycznych, informatycznych, dostawców techniki magazynowej, portów i centrów logistycznych, które zaprezentowały się na wystawie "Rynek logistyczny 2008".

Pierwszym prelegentem, występującym na Polskim Kongresie Logistycznym Logistics 2008, był Hans-Christian Pfohl z Politechniki w Darmstadt (Niemcy). Profesor opowiadał o tym w jaki sposób tworzy się wartości poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w logistyce. Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania przedstawił sprawozdanie z raportu "Logistyka w Polsce - Raport 2007", a Michel van der Heijden i George Simeon z GS1 opowiadali o otwartych standardach, dzięki którym możliwy jest szybki i efektywny trasfer wiedzy pomiędzy różnymi podmiotami. Francois Colombie i Stefan Golonka zaprezentowali dziesięcioletni dorobek ECR w Polsce. Gościem specjalnym, kończącym kongres był Witold Orłowski, były doradca ekonomiczny prezydenta Kwaśniewskiego.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 15 maj 2008 12:39
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe