logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"E-Logistics Networking" - po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 5-6 czerwca 2008 roku w Tomaszowicach koło Krakowa odbędzie się międzynarodowa konferencja "E-Logistics Networking". Będzie to pierwsze spotkanie menadżerów logistyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorem jest firma Transporeon - lider rozwiązań informatycznych dla branży TSL. Celem konferencji będzie ukazanie możliwości specjalistycznych systemów informatycznych w kształtowaniu nowoczesnej e-logistyki.

Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele międzynarodowych korporacji działających m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Węgrzech, a także badacze akademiccy. Przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania platformy logistycznej w kontekście lokalnych wyzwań i problemów.
Przesłanką do zorganizowania spotkania było zaobserwowanie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania z dziedziny e-logistyki w tej części Europy. Wraz z rozszerzeniem Unii Europejskiej przedsiębiorcy z Europy Środkowej i Wschodniej wkroczyli w szczególnie trudny i pełen wyzwań okres. Dostosowanie się do wymogów zachodnioeuropejskich oznacza konieczność respektowania rygorystycznych norm dotyczących jakości. Jednocześnie lokalne otoczenie biznesowe cechuje się gorszą infrastrukturą, a przez to jest bardziej obciążające finansowo. To jeden z głównych powodów poszukiwania nowych rozwiązań, które umożliwią optymalizację procesów logistycznych. Na znaczeniu zyskuje e-logistyka, czyli system zarządzania wszelkimi aspektami przepływu towarowego drogą on-line. Poszukiwane są kompleksowe rozwiązania, które zwiększą wydajność centrów dystrybucyjnych, usprawnią terminowość dostaw i umożliwią optymalne wykorzystanie dostępnych środków.

- Przed centrami logistycznymi i dystrybucyjnymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej stoją coraz trudniejsze zadania. Wdrożenie platformy logistycznej to strategiczny proces, którego skutkiem jest zmiana filozofii zarządzania transportem w firmie. Konferencja "E-Logistics Networking" będzie doskonałą okazją do poznania metod skutecznego zarządzania logistyką przez Internet - zapewnia Marek Poznański z firmy Transporeon.

Zaprezentowanie zastosowań platformy logistycznej, sprawdzonej na lokalnych rynkach, przybliży te zagadnienia zaproszonym na konferencję menadżerom. Merytoryczny wkład badaczy akademickich w projekt jest świadectwem profesjonalizmu przedsięwzięcia.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły czasopisma: Logistyka, Rynek Chemiczny, Baltic Transport Journal, Spedycja Transport Logistyka, Truck&Business, Flota Auto Biznes, Eurologistics, Ciężarówki, CEO, CFO, MM Magazyn Przemysłowy, Materiały Sypkie i Masowe, a także portale: logistyka.net.pl, wp.pl, money.pl, 4transport.pl, etransport.pl, logisticus.com.pl, nowoczesnafirma.pl, e-biznes.pl i towaryniebezpieczne.pl. 

Ostatnio zmieniany środa, 04 czerwiec 2008 14:55

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj