Zaloguj się

Konkurs dla studentów logistyki i budownictwa

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie przypomina o zbliżającym się terminie zakończenia konkursu "Staż na miarę z Panattoni Europe". Deweloper czeka na prace ambitnych studentów do 15 maja.

W marcu Panattoni Europe ogłosił konkurs dla studentów wydziałów logistyki i budownictwa z całej Polski. Motywem przewodnim programu "Staż na miarę z Panattoni" jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli inwestycji realizowanych według indywidualnych potrzeb Klientów. Konkurs skierowany jest dla studentów wydziałów budownictwa i logistyki studiów dziennych oraz zaocznych lub absolwentów tych specjalizacji, którzy ukończyli studia w 2008 roku. Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie jednego z dwóch case studies, dotyczących projektów typu build to suit. Pierwsze zagadnienie dotyczy optymalizacji projektu magazynowo-produkcyjnego, drugie ma na celu zaprojektowanie nowego magazynu dystrybucyjnego dla jednego z klientów dewelopera - dystrybutora prasy - firmy Kolporter SA, realizującej usługi kurierskie pod marką Kolporter Express. Nagrodami są płatne praktyki w firmach Panattoni Europe i Kolporter SA. Zwycięzca otrzyma możliwość odbycia praktyk w zagranicznym oddziale Panattoni Europe.

Studenci wydziałów logistyki i budownictwa wysoko ocenili skalę trudności zadań konkursowych traktując udział w konkursie, jako bardzo ambitne i prestiżowe zadanie.
- Zadania konkursowe są trudne, wymagają sporej wiedzy z zakresu logistyki jak i budownictwa. Mimo tego, cieszę się, że mam możliwość zweryfikowanie swojej wiedzy w obu tych dziedzinach i sprawdzenia swoich umiejętności. Potraktowałem start w konkursie jako ambitne wyzwanie. Skala trudności zadań konkursowych potwierdza, że organizator traktuje studentów poważnie - komentuje Marcin Muszyński, student Wojskowej Akademii Technicznej. Zwycięskich stażystów przyjmie rozwijający się dynamicznie dział Panattoni Europe, dedykowany projektom szytym na miarę.

- Rzeczywiście zadania konkursowe nie są łatwe. Naszym celem przy tworzeniu case studies było nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu logistyki i budownictwa, ale również umiejętności kompleksowego podejścia do przedstawionego zagadnienia, sprawdzenia funkcjonalności zaproponowanych rozwiązań oraz innowacyjność podejścia - mówi Marek Foryński - Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Przedstawione zagadnienia obrazują sposób pracy działu BTS, w którym eksperci definiują potrzeby najemców i proponują rozwiązania, które zoptymalizują procesy produkcyjne i logistyczne oraz zredukują koszty funkcjonowania firmy.

Program stażowy rozpoczął się 1 marca 2009 r. i potrwa do końca czerwca 2009 r. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa dnia 15 maja 2009 r. Wtedy jury, złożone ze specjalistów branży logistycznej i budowlanej z firm Panattoni Europe, Kolporter Express oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego, zasiądzie do oceny prac. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają wakacyjne, płatne staże w firmach: Panattoni Europe i Kolporter SA oraz możliwość powalczenia o nagrodę główną. Dla najlepszego stażysty otwiera się ścieżka międzynarodowej kariery - staż w międzynarodowym oddziale Panattoni Europe. Zwycięzcy będą mogli poznać strukturę firmy oraz uczestniczyć w zarządzaniu bieżącymi projektami z zakresu BTS.

Szczegóły i Regulamin Konkursu dostępne są na stronie http://www.panattonieurope.pl/

Patronem Merytorycznym konkursu jest Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe