Zaloguj się

Z wizytą w najlepszej logistycznej szkole średniej

Blisko 180 osób uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami Wyższej Szkoły Logistyki oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim - najlepszej polskiej szkole kształcącej w zawodach „Technik logistyk” i „Technik spedytor” według wyników I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Uczniowie z Międzyrzeca Podlaskiego zdominowali tegoroczną i pierwszą jednocześnie edycję Olimpiady Logistycznej. Szkoła miała najwięcej finalistów - sześć osób, w tym zwycięzcę Dariusza Makaruka oraz laureata czwartego miejsca Adama Syczewskiego. Po tak ogromnym sukcesie i zaproszeniu dyrekcji władze WSL postanowiły wysłać  na Podlasie delegację z wykładami dla uczniów. Wykład o stanie logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadził kierownik Działu Upowszechniania Wiedzy ILiM Tomasz Janiak. Następnie rzecznik prasowy WSL Wojciech Zalewski przedstawił możliwości jakie oferuje studiowanie logistyki w WSL. Dwugodzinne spotkanie zakończył abolwent tej szkoły - obecnie sekretarz redakcji Czasopisma Logistyka - Artur Olejniczak z wykładem docenta Ireneusza Fechnera pt. „Co to jest logistyka?” oraz prezentacją Działu Upowszechniania Wiedzy ILiM. Prelegenci przeprowadzili też krótki konkurs, w którym do wygrania była książka „LOGISTYKA”.

- Młodzież w Międzyrzecu Podlaskim jest zdyscyplinowana, ambitna i pełna szacunku dla nauczycieli co nie zawsze się zdarza w obecnych czasach  - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Pomimo ponad 400 kilometrów odległości między nami  znają doskonale naszą uczelnię, podręczniki szkolne wydawane przez ILiM oraz program współpracy WSL ze szkołami. W pracowni logistycznej wisi nawet cytat z książki „Centra logistyczne” autorstwa Kanclerza WSL doc. Ireneusza Fechnera o treści: „Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie". Byliśmy pod wrażeniem także gościnności z jaką zostaliśmy przyjęci, jak również infrastruktury szkoły: doskonale wyposażone laboratoria, klimatyzacja, dobre warunki pracy - to zapewne zasługa dyrektora szkoły Michała Kiryluka.

Program „WSL dla szkół średnich” rozwija się bardzo dynamicznie od trzech lat. Uczelnia postanowiła pomagać nauczycielom kształcącym w zawodach „Technik logistyk” i „Technik spedytor” w ich codziennej pracy. Przy współpracy z ILiM powstał szereg podręczników dla szkół średnich. Uruchomiono studia podyplomowe dla nauczycieli, w ramach których zdobywają oni wiedzę, którą mogą przekazywać uczniom. Stworzono portal internetowy będący platformą wymiany materiałów i doświadczeń. WSL przyjmuje także wycieczki ze szkół średnich, w ramach których przeprowadzane są zajęcia w uczelni, a po nich uczniowie zwiedzają zaprzyjaźnione firmy logistyczne.
Ostatnio zmieniany w wtorek, 09 czerwiec 2009 16:22
Zaloguj się by skomentować