logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kierowca Roku 2010

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kierowcą Roku 2010, w programie defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe, został Tomasz Wachowiak - starszy specjalista ds. zarządzania flotą samochodową z Gdyni.Taki jest werdykt instruktorów Szkoły Jazdy Renault, którzy przeszkolili z zasad jazdy defensywnej dziewięciu finalistów trzeciej edycji programu defensywnikierowcy.pl. Praktyczne szkolenie było nagrodą dla wyróżnionych w internetowym konkursie uczestników defensywnikierowcy.pl, a jednocześnie finałowym etapem trzeciej edycji tego ogólnopolskiego programu. Po całodniowych zmaganiach na warszawskim autodromie, instruktorzy wybrali najlepszego z finalistów. Konkursowe zadanie polegało na uzyskaniu, na stronie defensywnikierowcy.pl, certyfikatu stwierdzającego bezbłędne zaliczenie kursu e-learningowego oraz zaproponowanie ciekawego hasła propagującego ideę defensywnej jazdy. Najlepsze hasła stały się przepustką do ostatniego etapu tegorocznej edycji programu - praktycznego szkolenia z zasad bezpiecznej jazdy zakończonego wyborem Kierowcy Roku 2010. Dziewięciu laureatów mogło udoskonalić swoje umiejętności pod okiem ekspertów, którzy na autodromie wystąpili w podwójnej roli - instruktorów i jury. Edukacja połączona z rywalizacją objęła audyt na symulatorze eko-jazdy, sprawdzian umiejętności defensywnej jazdy, próbę sprawnościową na czas, jazdę po okręgu, slalom na troleju, zmianę pasa ruchu na śliskiej nawierzchni, próbę Stewarta i slalom „dwójkowy” na płycie poślizgowej. Najlepszy za kierownicą okazał się Tomasz Wachowiak, trzydziestoletni fleet manager z Gdyni. Kierowca Roku 2010 zarządza flotą samochodową firmy Vectra.

- Jazda defensywna nie sprawiała finalistom problemów i zostali oni bardzo wysoko ocenieni przez trenerów. Natomiast ćwiczenia na płytach poślizgowych, na kręgu poślizgowym, czyli symulacje trudnych sytuacji na drodze były bardzo wymagające, z czym zgodzili się sami uczestnicy szkolenia. Zwycięzcą konkursu został Tomasz Wachowiak, który podczas audytu jazdy defensywnej praktycznie za każde ćwiczenie otrzymywał dziesięć punktów i był bardzo mocnym zawodnikiem. Plasował się również w czołówce podczas prób sprawnościowych i podczas jazdy na symulatorze eko-jazdy. To naprawdę dobry kierowca, godny polecenia ambasador programu defensywnikierowcy.pl - powiedział Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.

- Czuję dużą satysfakcję. Nie spodziewałem się, że moje wyniki będą aż tak dobre. Kiedy tylko mogę, korzystam z tego typu szkoleń. Wierzę, że warto podnosić swoje umiejętności. Kiedy jechałem z Gdańska do Warszawy brakowało ułamków sekundy, żebym nigdy na Bemowo nie dojechał. Jednak wykorzystałem wiedzę, którą miałem i jestem. Najciekawszą konkurencją podczas szkolenia było wyprowadzanie auta z poślizgu na płytach poślizgowych. Opłaca się nabyć tę umiejętność, jakże przydatną zimą. Każdy kierowca powinien zapoznać się ze stroną www.defensywnikierowcy.pl, potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności, a równolegle sprawdzić się w praktyce. Życzę wszystkim kierowcom tyle samo powrotów do domu, ilu wyjazdów - powiedział Tomasz Wachowiak, Kierowca Roku 2010.

Test na autodromie zakończył 3. edycję programu defensywnikierowcy.pl. Kolejna odsłona tradycyjnie planowana jest na styczeń przyszłego roku. Organizatorzy zapowiadają wiele nowości zarówno dla kierowców flotowych, jak i indywidualnych, w tym pierwszy w Polsce poradnik bezpiecznej jazdy dla młodych kierowców i ich rodziców.

- Im więcej dobrze wyszkolonych, rozważnych i defensywnych kierowców na naszych drogach, tym mniej niebezpiecznych zdarzeń i wypadków. Dlatego Goodyear, marka kojarzona od ponad wieku z bezpieczeństwem, aktywnie po raz kolejny wspiera program Bezpieczne Auto Firmowe. Widzimy, że ta akcja przynosi wymierne efekty, czego przykładem są uczestnicy tegorocznego finału, którzy świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami. Są to kierowcy prowadzący w sposób odpowiedzialny, bezpieczny zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników dróg - także dzięki wiedzy wyniesionej z programu - powiedziała Marta Konopacka, dyrektor komunikacji Grupy Goodyear Polska.

Grupa Goodyear Polska jako partner wszystkich edycji programu defensywnikierowcy.pl, wspólnie z organizatorem decyduje o jego celach, merytoryce i formule. Instruktorzy ze Szkoły Jazdy Renault czuwają nad poprawnością praktycznego szkolenia i profesjonalnym wyborem Kierowcy Roku 2010.

- Przed nami czwarta edycja programu defensywnikierowcy.pl. Chcemy go rozwijać, bo jesteśmy przekonani, że to właśnie stała praca nad mentalnością polskich kierowców jest kluczem do obniżenia zatrważających statystyk wypadkowości. Nic się nie zmieni na drogach, jeśli nic nie zmieni się w naszych głowach. Dlatego wciąż pracujemy nad nowościami, które w sposób atrakcyjny i skuteczny będą przekonywać kierowców do tej filozofii jazdy - powiedziała Dorota Murzyńska, członek zarządu IPM.

Strona internetowa programu defensywnikierowcy.pl jest nadal dostępna, umożliwiając internautom nieprzerwany dostęp do bieżących informacji, filmów, testów i e-learningu. Można na niej także obejrzeć relację filmową z finału. Program przygotowano z myślą o kierowcach aut firmowych, którzy w ruchu drogowym stanowią grupę podwyższonego ryzyka.

Ostatnio zmieniany piątek, 22 październik 2010 09:14

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj