Zaloguj się

90 lat firmy STILL

W roku 1920 Hans Still założył w Hamburgu zakład naprawczy silników elektrycznych sygnowany swoim nazwiskiem. Przez 90 lat działalności firma STILL, z małego przedsiębiorstwa, przerodziła się w międzynarodowy koncern specjalizujący się w dziedzinie intralogistyki. W tym roku w Hamburgu osoby związane z firmą świętowały dziewięćdziesiąte urodziny firmy.Mimo tak wielkich przemian, jakim uległa struktura koncernu oraz przedmiot jego działalności, wizja Hansa Stilla pozostała niemal niezmieniona. Przedsiębiorca bazował na trzech głównych myślach przewodnich: innowacja na każdym obszarze działania; silna, godna zaufania marka oraz człowiek, jako najważniejsza część przedsiębiorstwa.

Marka
- Hans Still szybko zauważył, że rozwijający się transport towarów wymaga innowacyjnych rozwiązań logistycznych - mówi Jan Knoef, prezes zarządu firmy STILL. - Był przekonany o tym, że tylko pod silną marką pracownicy będą mogli nieustannie opracowywać dla klientów efektywne rozwiązania.

Już w latach 40. Hans Still stworzył mobilny zespół wyspecjalizowanych serwisantów i ujednolicił ich wizerunek wśród odbiorców zarówno w kwestii procedur działania jak i wyglądu. Działania te znacznie wyprzedzały obowiązujące na rynku zasady prowadzenia firmy i umożliwiły Stillowi umiędzynarodowienie sprzedaży oraz znaczny rozwój przedsiębiorstwa.

Innowacja
Firma Still na początku swojej działalności odnosiła sukcesy w dziedzinie przenośnych generatorów prądu. Dopiero wprowadzenie do produkcji pojazdów transportowych napędzanych silnikiem elektrycznym okazało się przełomowe w historii Stilla. Rosnący przepływ towarów oraz materiałów w okresie „cudu gospodarczego” w latach pięćdziesiątych w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju firmy. Idea innowacyjności przyświecała Stillowi przez kolejne dziesięciolecia. Już na początku lat siedemdziesiątych wózki widłowe firmy Still były w stanie sprostać nadchodzącym wyzwaniom transportu kontenerowego. Bez problemu przechodziły również tzw. „test kalifornijski”, mierzący poziom emisji zanieczyszczeń. Już wówczas wszystkie wózki mieściły się w ramach zaostrzonych norm w zakresie ochrony środowiska. Lata osiemdziesiąte z kolei, firma Still rozpoczęła od zaprezentowania pierwszego na świecie wózka widłowego w technologii hybrydowej, wskazując branży kierunek rozwoju. Początek nowego stulecia to innowacja zmieniająca oblicze produktów marki Still - rewolucja zapoczątkowana przez prezentację futurystycznego wózka RXX.

Człowiek
W wizji firmy Hansa Stilla, jej siłę stanowić mieli ludzie. To dlatego u niemieckiego producenta tak wielki nacisk kładło się na nienazwany jeszcze wówczas Employer Branding, czyli budowanie tożsamości pracownika z marką pracodawcy. Obecnie przykładem takich działań jest tworzenie zakładowych zespołów sportowych czy też własne zaplecze socjalne firmy. Każdy z pracowników może również zgłosić innowacyjny pomysł, który w jego mniemaniu usprawni działalność firmy, lub udoskonali jej produkty.

Still dzisiaj
Obecnie Still to nie tylko produkcja wózków widłowych. STILL steruje kompletnymi flotami wózków oraz optymalizuje wszelkie procesy w magazynie. Firma proponuje usługi doradcze w zakresie intralogistyki, wózki jezdniowe, aplikacje oprogramowań oraz rozwiązania systemowe. Szybki serwis oraz gęsta sieć serwisantów w całej Europie zapewniają wysoką rentowność oraz bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Dokładnie tak jak wyobrażał to sobie Hans Still 90 lat temu.

Ostatnio zmieniany w środa, 08 grudzień 2010 11:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe