Zaloguj się

M&M Militzer und Münch International Holding AG wzmacnia swój potencjał na rynku rosyjskim

Do struktury organizacyjnej Grupy M&M dołączyła spółka ZAO Militzer und Münch z siedzibą w Moskwie. Nowy podmiot powstał z połączenia M&M Militzer & Münch International Holding AG oraz ZAO GERH, dotychczasowego partnera biznesowego holdingu.Według Alexei’a Kovalenko, dyrektora zarządzającego M&M na Północno-Wschodnią Europę, Rosja to obok Francji, Niemiec i Chin, kluczowy rynek z punktu widzenia działalności holdingu, o ogromnym potencjale w obszarze transportu i spedycji. Z racji zróżnicowania kulturowego i powierzchniowego, wymaga od specjalistów TSL doskonałej znajomości lokalnego rynku. Militzer & Münch wzmacniając swoją pozycję w Rosji, zaangażował więc regionalnych menedżerów. Zwiększenie obecności M&M na rynku rosyjskim przynosi wymierne korzyści dla polskich klientów holdingu, dla których Rosja jest istotnym partnerem handlowym.

- Holding Militzer & Münch, jako uznany specjalista od rynków wschodnich, oferuje klientom zarówno nowoczesną flotę i infrastrukturę, jak i pomoc doświadczonych menedżerów. O tym, jak wymagającym dla spedytorów krajem jest Rosja mogliśmy się przekonać m.in. w ostatnich tygodniach, obserwując wydarzenia związane z negocjowaniem umów tranzytowych pomiędzy Polską a Rosją. W takich sytuacjach gwarancją profesjonalnego zarządzania przestrzenią transportową naszych klientów są eksperci doskonale znający specyfikę rosyjskiego rynku - mówi Wojciech Niemotko, dyrektor zarządzający M&M Polska.

W ramach nowego podmiotu funkcjonują oddziały położone w największych centrach biznesowo-przemysłowych Rosji. Grupa M&M w Rosji dysponuje własną, nowoczesną flotą, ponad 120 jednostek transportowych. Do dyspozycji klientów przeznaczone są także cztery magazyny logistyczne o łącznej powierzchni składowej ok. 17 000 m kw., skoncentrowane wokół regionu Moskwy i Czelabińska. Ofertę Grupy M&M w Rosji stanowi szeroka gama produktów transportowych i spedycyjnych drogą lądową, morską oraz lotniczą, w tym m.in. transport produktów niebezpiecznych oraz dedykowane rozwiązania dla przemysłu wysokich technologii.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 luty 2011 11:59
Zaloguj się by skomentować