logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowy prom w Porcie Gdynia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 lipca 2011 r. odbędzie się uroczystość nadania nazwy "Stena Spirit" nowemu promowi operatora Stena Line, który zastąpi pływającą dotychczas na linii Gdynia - Karlskrona jednostkę "Stena Baltica"."Stena Spirit" to druga z nowo wprowadzonych na linię siostrzanych jednostek. Pierwsza - "Stena Vision" została zatrudniona w miejsce M/S "Finnarrow" na początku listopada 2010 roku. "Stena Vision" i "Stena Spirit" to jednostki kompleksowo zmodernizowane, zapewniające jeszcze wyższą jakość podróży i znacznie zwiększoną zdolność przewozową linii. Nowe nazwy statków wybrane zostały z 14000 propozycji złożonych w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Stena Line. Nazwę statkowi uroczyście nada związana z Gdynią, znana aktorka - Anna Przybylska.
 
1 lipca to również pierwszy Dzień Otwarty Stena Line. W tym dniu statek "Stena Spirit" bezpłatnie otworzy pokłady dla wszystkich zainteresowanych. W godzinach 10:00 - 18:00 będzie okazja do zwiedzenia statku oraz skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów, np. specjalne, promocyjne oferty Rejsów Wakacyjnych. Na terminal promowy przez cały dzień będzie można dojechać bezpłatnym autobusem linii 570 lub specjalnym dwupoziomowym autobusem, który będzie zabierał gości wprost na Dzień Otwarty Stena Line.
 
Koszt przebudowy obu promów to ćwierć miliarda koron szwedzkich (ok. 120 mln PLN). Wynikiem wprowadzonych zmian jest podwojenie zdolności przewozowej pasażerów oraz o 35% wyższa pojemność ładunkowa na linii. W konsekwencji można oczekiwać dalszego rozwoju turystyki pomiędzy Polską a Szwecją i wzrostu obrotów frachtowych na Autostradzie Morskiej Gdynia - Karlskrona. Stena Line jest jednym z największych operatorów promowych na świecie, z historią przeszło 45 lat sukcesów w branży. W maju 2010 roku minęło 15 lat od momentu, gdy Stena Line wyruszyła w swój pierwszy rejs z Karlskrony do Portu Gdynia promem M/S "Lion Queen".

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2011 13:14

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj