Zaloguj się

DHL Express - Przyjaciel Prezydencji Polski w UE

DHL Express dołączył do elitarnego grona firm wspierających pierwszą prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej - Klubu Przyjaciół Prezydencji. Rolą DHL Express, jako Przyjaciela Prezydencji, będzie wsparcie logistycznie tego niezwykle ważnego dla Polski okresu.1 lipca Polska objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prowadzone w ramach Prezydencji działania będą wymagały wsparcia transportowego, oferowanego przez firmę, która dysponuje odpowiednim zapleczem logistycznym i technologicznym. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie było podpisanie Porozumienia o Współpracy w ramach „Klubu Przyjaciół Prezydencji” przez DHL Express i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jako Przyjaciel Prezydencji, w czasie jej trwania, DHL Express bezpłatnie zapewni transport wskazanych towarów w kraju i za granicą. W zakresie oferowanych usług kurierskich znajdą się międzynarodowe (lotnicze i drogowe) i krajowe przesyłki ekspresowe oraz międzynarodowe przesyłki dyplomatyczne. DHL Express przetransportuje:
•    Materiały promocyjne i reklamowe oraz elementy identyfikacji wizualnej do 5 obiektów Prezydencji w Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie,
•    Materiały promocyjne i reklamowe oraz elementy identyfikacji wizualnej do Brukseli,
•    Materiały promocyjne do 147 polskich placówek dyplomatycznych i ambasad w Europie.

W czerwcu odbył się już pierwszy transport - Dział Usług Niestandardowych DHL Express zorganizował transport materiałów promocyjnych oraz wyposażenia placówki polskiej w Brukseli, o łącznej wadze ok. 6 ton.

Firma zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz najszybszy możliwy czas transportu, który w Polsce i Unii Europejskiej wynosi tylko 1 dzień (doręczenie następnego dnia roboczego). Do kontaktów z MSZ i nadzoru realizowanych transportów został powołany dedykowany zespół. Sam transport, w zależności od zawartości i specyfiki, będzie realizowany w ramach standardowej sieci DHL lub Działu Usług Niestandardowych. Wszystkie przesyłki, w ramach krajowej i międzynarodowej sieci DHL, będą monitorowane na każdym etapie transportu. DHL Express wykorzysta także długoletnie doświadczenie w zakresie usługi serwisu dyplomatycznego, zapewniając pełną poufność i bezpieczeństwo przesyłek, które są oznaczane jako „Diplomatic mail”. W tym zakresie firma spełnia wszystkie wymogi Art. 27 Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych z 1961 roku. Serwis ten oferowany jest klientom ze statusem dyplomatycznym, zgodnie z odpowiednimi procedurami.

- Pierwsza polska Prezydencja to wydarzenie o historycznym znaczeniu. Jesteśmy dumni, że DHL Express stał się członkiem Klubu Przyjaciół Prezydencji. Dzięki temu każdy z naszych pracowników i kurierów będzie miał swój wkład w to przedsięwzięcie, a tym samym w promocję pozytywnego wizerunku polskiej Prezydencji i naszego kraju. Służymy wsparciem logistycznym, podpartym ponad 40-letnim globalnym doświadczeniem w obsłudze klientów, zaangażowanym zespołem, dostępem do rozbudowanej i nowoczesnej sieci logistycznej oraz międzynarodowym zasięgiem - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).

DHL Express ma doświadczenie w obsłudze logistycznej tej rangi wydarzeń, m.in. DHL Express Austria wspierał prezydencję Austrii w 2006 roku, a DHL Express Czechy prezydencję Czech w 2009 roku.

Klub Przyjaciół Prezydencji to jedna z form współpracy partnerskiej, jaką podmioty biznesowe mogą podjąć z rozpoczynającą się 1 lipca 2011 r. polską Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej. Wsparcie Prezydencji jest nieodpłatne, udzielane jest w formie konkretnych towarów i usług. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie efektywnej promocji Prezydencji i jej założeń.

Ostatnio zmieniany w środa, 20 lipiec 2011 11:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe