Zaloguj się

DPD Polska z certyfikatem ISO 14001:2004

Firma DPD Polska uzyskała certyfikat ISO 14001:2004, potwierdzający wdrożenie i stosowanie skutecznego systemu zarządzania środowiskowego. Proces certyfikacji trwał od lutego do lipca br. Tym samym DPD Polska wyznacza obecnie nowe standardy w branży, zwiększając jednocześnie świadomość ekologiczną partnerów biznesowych i klientów.

Najważniejszym zadaniem normy ISO 14001 jest wspieranie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego, a także minimalizowanie negatywnych skutków działalności przedsiębiorstw. Główną ideą certyfikacji według wspomnianej normy jest ciągłe doskonalenie firmy w tym zakresie. Proces formalny certyfikacji DPD Polska rozpoczął się w lutym br. Towarzyszyła mu szeroko zakrojona kampania informacyjno-edukacyjna wśród pracowników i współpracowników firmy.

- W DPD Polska przywiązujemy ogromną wagę do działań proekologicznych. Nasza troska o środowisko naturalne przejawia się w różnych sferach działalności. Od lat prowadzimy działania edukacyjne skierowane do naszych pracowników oraz podwykonawców polegające na prostych rozwiązaniach: od naklejek "gaś światło" po wewnętrzny newsletter Zielony News - mówi Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska. - Dokładamy wszelkich starań, aby racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne niezbędne do prowadzenia naszej działalności. Duży nacisk kładziemy jednocześnie na redukcję emisji CO2 przez pojazdy naszych pracowników i współpracowników - dodaje.

To tylko niektóre z działań realizowanych przez DPD Polska w celu zminimalizowania niekorzystnego wpływu na środowisko oraz zapobiegania zanieczyszczeniom. Projekty, które zostały wdrożone w związku z procesem certyfikacji, doskonale wpisują się w zieloną politykę firmy.
- Dbałość o środowisko naturalne na stałe wpisała się już w misję DPD Polska - mówi Rafał Nawłoka. - Przyznanie certyfikatu ISO potwierdza, że nasze dotychczasowe działania były słuszne. Na pewno nie spoczniemy na laurach lecz będziemy wdrażać nowe proekologiczne pomysły, z korzyścią nie tylko dla środowiska, ale nas wszystkich. Środowisko naturalne jest przecież naszym wspólnym dobrem - dodaje.

Ostatnio zmieniany w piątek, 19 sierpień 2011 13:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe