Zaloguj się

WSL współpracuje z biznesem

Polskie uczelnie coraz aktywniej współpracują z firmami, dzięki czemu przyszłym absolwentom łatwiej będzie znaleźć miejsce zatrudnienia. Partnerami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu są przedsiębiorstwa zaliczane do liderów rynku - firmy logistyczne, informatyczne, produkcyjne i handlowe. Poznańska uczelnia korzysta z ich pomocy nie tylko w organizacji praktyk i staży, ale także w przygotowaniu programu studiów.Wśród partnerów Wyższej Szkoły Logistyki jest ponad dwadzieścia firm o zasięgu krajowym i zagranicznym, między innymi: Kuehne+Nagel, Raben, ProLogis, DHL Express, Panopa, Dachser, Mandersloot, Promag, Still, Agrobex i inne.

- Dzięki współpracy z przedsiębiorstwami mamy informację o aktualnym zapotrzebowaniu rynkowym, przez co możemy kształtować elastyczny program studiów, dopasowując go do wymogów rynku. Dzięki tej współpracy nasi studenci mają ułatwiony dostęp do praktyk i staży. Uczelnia jest znakomitym miejscem dla budowania wizerunku firmy wśród młodych kadr logistycznych. Z każdym z partnerów znajdujemy też inne pola do współpracy, dopasowane do możliwości firmy i chęci zaangażowania - wyjaśnia Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Dzięki bliskiej współpracy uczelni z biznesem, studenci WSL mają bezpośredni dostęp do nowatorskich rozwiązań branżowych. Ogromnym atutem jest fakt, że założycielem uczelni jest Instytut Logistyki i Magazynowania, instytut badawczy i krajowa organizacja GS1.

- Po pierwsze, mamy wsparcie merytoryczne i kadrowe. Po drugie, mając to wsparcie, uzyskujemy dostęp do najnowszych rozwiązań w zakresie logistyki i na bazie tych rozwiązań i doświadczeń ILiM konstruujemy programy nauczania - mówi Ireneusz Fechner, kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Poza tym, na uczelni od kilku lat działa program "LogMeeting - spotkania i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki", w ramach którego studenci ćwiczą umiejętności praktyczne pod okiem specjalistów i menedżerów czołowych firm branży TSL w Polsce. Wykłady gościnne odbywają się cyklicznie. Wśród tegorocznych gości byli między innymi: Kris Pauwels - wiceprezydent Development & Account Management ProLogis w Polsce, Kevin Sey - Senior Development Manager DHL Real Estate EMEA, Jerzy Zientkowski - menedżer Działu IT Raben Polska, Arkadiusz Baraniok - członek dwóch klubów Toastmasters w Poznaniu, Anita Koralewska-Ratajczak - HR Manager oraz Beata Szymczak - specjalista ds. Rozwoju z firmy Kuehne+Nagel, a także Agnieszka Sterniak i Grzegorz Haładus z Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS. Program będzie kontynuowany w zbliżającym się roku akademickim. Pierwsze spotkanie planowane jest już w październiku.

Co roku w zajęcia dydaktyczne włącza się również Grupa Raben. Specjaliści firmy przeprowadzają cykl ćwiczeń ze studentami. Celem wspólnego przedsięwzięcia jest nie tylko przekazanie przyszłym logistykom wiedzy opartej na case’ach i własnym doświadczeniu, ale także lepsze przygotowanie studentów do pracy w zawodzie.

- Dla studentów WSL ma to ogromne znaczenie, gdyż wiedzę teoretyczną, którą na co dzień staramy się wzbogacać o przykłady rynkowe, teraz mogą skonfrontować u źródła, czyli w firmach logistycznych i to z niebagatelnym potencjałem rynkowym - mówi Wojciech Zalewski. - Współpraca Wyższej Szkoły Logistyki i Grupy Raben jest przykładem doskonałej relacji między firmą a uczelnią, która obu stronom przynosi korzyści. Podstawową zaletą jest podnoszenie jakości kształcenia studentów, dzięki czemu uczelnia będzie miała lepszych absolwentów, a firma wykwalifikowanych kandydatów do pracy.

Ostatnio zmieniany w środa, 24 sierpień 2011 12:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe