logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Krakowska uczelnia uhonorowała rektora WSL Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od lewej: prof. Andrzej Korzeniowski, prof. Roman Niestrój oraz prof. Marian Gorynia. Od lewej: prof. Andrzej Korzeniowski, prof. Roman Niestrój oraz prof. Marian Gorynia. (fot. Rafał Cygan)

W dniu 28 maja 2012 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, jednej z najstarszych uczelni o tym profilu w Polsce, odbyła się podniosła uroczystość, której bohaterem był prof. Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Prof. Korzeniowski został uhonorowany przez Senat krakowskiej uczelni tytułem doktora honoris causa. To honorowy stopień naukowy nadawany przez szkoły wyższe osobom szczególnie zasłużonym dla nauki bądź kultury. Z reguły tytuł ten przyznawany jest osobom o wysokim statusie społecznym lub naukowym. Doktorat honoris causa przyznany prof. Andrzejowi Korzeniowskiemu jest wyrazem uznania dla roli, którą rektor poznańskiej uczelni odegrał dla rozwoju towaroznawstwa.

Warto pamiętać, że do tej pory Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie nadał zaledwie 26 doktoratów honoris causa. Obok rektora WSL otrzymali go na przykład prof. Leszek Balcerowicz, prof. Czesław Bobrowski oraz prof. Philip Kotler z Northwestern University w Stanach Zjednoczonych.

Prof. dr hab. Andrzej Korzeniowski urodził się 18 września 1939 roku w Kole. Jest absolwentem WSE w Poznaniu. W 1967 roku uzyskał stopień doktora nauk chemicznych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UAM w Poznaniu. Habilitował się w dziedzinie nauk towaroznawczych w 1979 roku na Wydziale Ekonomiki Obrotu AE w Krakowie. W 1984 roku uzyskał tytuł profesora nauk towaroznawczych. Od 1973 roku zatrudniony jest w AE w Poznaniu, kierując w latach 1991 - 2008 Katedrą Towaroznawstwa Przemysłowego.
Jest współzałożycielem Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Dorobek naukowy prof. Andrzeja Korzeniowskiego obejmuje 309 prac, m.in. 18 monografii, 91 prac oryginalnych, 14 podręczników i 4 patenty.

Prof. A. Korzeniowski wniósł niekwestionowany wkład w rozwój badań towaroznawczych, w szczególności w zakresie określania strat towarowych, nowych technologii ochrony jakości towarów tzw. klimatotechnologii oraz kryteriów doboru materiałów opakowaniowych dla towarów przemysłowych, farmaceutycznych i spożywczych. Rezultaty badań naukowych stały się podstawą ugruntowanej opinii wybitnego towaroznawcy, który stworzył „szkołę towaroznawstwa opakowań”. Był inicjatorem wprowadzenia w Polsce kodów kreskowych, był i jest członkiem 11 rad naukowych instytutów, trzech komisji PAN, kilkunastu zagranicznych i krajowych organizacji naukowych.

Za działalność był wyróżniony nagrodami Ministrów: Edukacji Narodowej; Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Gospodarki Materiałowej. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim OOP (2005 r.), Medalem 80-lecia AE w Krakowie (2006 r.).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 czerwiec 2012 09:29

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Firma Solaris Bus & Coach S.A regularnie poszerza ofertę o kolejne innowacyjne pojazdy. W 2006...

GTFL z magazynem w Błoniach

GTFL z magazynem w Błoniach

Firma GTFL Sp. z o.o. wynajęła ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w obiekcie...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj