Zaloguj się

Dachser partnerem Kongresu LOGISTICS 2014

Firma Dachser została partnerem głównym tegorocznej edycji Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Poznaniu.

    Kongres Logistyczny LOGISTICS ma prawie 25-letnią tradycję i odbywa się co dwa lata, a tegoroczna edycja jest już 12. Obecnie jest to druga co do wielkości impreza logistyczna w Europie i gromadzi nie tylko logistyków – profesjonalistów, ale także przedstawicieli środowiska naukowego. Dachser od lat współpracuje przy organizacji Kongresu.

- Kongres Logistyczny to dla nas najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i drugie w Europie, po targach logistycznych w Monachium - mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce.

Podczas Kongresu zostanie podpisane porozumienie dotyczące Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej, w którym weźmie udział prezes Dachser.

- Aktywnie uczestniczymy w procesach mających na celu integrację branży oraz optymalizację kosztów transportu, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej, stąd nasze wsparcie dla inicjatywy stworzenia Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej. Dodatkowo jeśli chodzi o zastosowanie najnowszych technologii, mamy tu szeroką wiedzę i doświadczenie, zatem nasza obecność w tym projekcie jest całkowicie uzasadniona - wyjaśnia Grzegorz Lichocik.   

Tegoroczna edycja Kongresu Logistycznego organizowana jest pod hasłem: "Komunikacja w łańcuchach dostaw" i wiele sesji oraz dyskusji plenarnych poświęconych będzie komunikacji oraz optymalizacji łańcuchów dostaw. Dachser znany jest z zastosowania innowacyjnych narzędzi informatycznych a także z dążenia do optymalizacji procesów i kosztów, dlatego nie jest zaskoczeniem zaplanowany temat wystąpienia prezesa Dachser, Grzegorza Lichocika:

- Nasze rozwiązania logistyczne pozwalają na wypracowanie korzystnej dla obu stron synergii w łańcuchu dostaw, co w rezultacie przyczynia się do poprawy bilansu logistycznego naszych klientów. Dbamy o nich i o środowisko, zapewniamy komunikację na najwyższym poziomie poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii IT -   twierdzi prezes Lichocik.

Polski Kongres LOGISTICS organizowany jest przez Instytut Logistyki i Magazynowania pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki i Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA). Wydarzenie takiej rangi jest doskonałym miejscem dla spotkań różnych ludzi związanych z branżą logistyczną, z którymi nie można porozmawiać na co dzień. Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się tak znakomite postaci, jak Jos Marinus - Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru logistyki europejskiej, Witold Skowroński specjalizujący się w komunikacji międzynarodowej oraz przedstawiciele największych firm logistycznych i związanych z logistyką w Polsce. Dodatkową atrakcją dla gości LOGISTICS 2014 będzie możliwość zwiedzenia oddziału Dachser mieszczącego się w Gądkach pod Poznaniem. Podczas Kongresu odbędzie się także imponująca wystawa logistyczna, w której weźmie udział blisko 60 wystawców, w tym firma Dachser - na stoisku 27/28.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 13 maj 2014 13:16
Zaloguj się by skomentować