Zaloguj się

DHL Exported wspiera utalentowanych projektantów mody

DHL oraz IMG Fashion ogłosili zwycięzców tegorocznego inauguracyjnego sezonu DHL Exported. Francesca Liberatore z Włoch, Hakan Yildirum z Turcji, Henry Holland z Wielkiej Brytanii oraz duet Nicholas i Christopher Kunz ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość zrealizowania planów rozwoju międzynarodowego, prezentując swoje kolekcje podczas światowych tygodni mody.

- Jesteśmy zadowoleni z liczby otrzymanych zgłoszeń oraz podekscytowani jakością kolekcji i kreatywnością projektantów. Nasze zespoły sędziowskie w Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku i Tokio miały zadanie dokonania trudnych wyborów, ale ostatecznie wyłoniły najbardziej utalentowanych projektantów. Jesteśmy przekonani, że eksportując prace finalistów, odniesiemy wielki sukces - powiedział Arjan Sissing, starszy wiceprezes Corporate Brand Marketing, Deutsche Post DHL.

Zgłoszenia do programu DHL Exported przyjmowano od 17 lutego do 9 kwietnia. Po tym czasie zespoły sędziowskie w Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku i Tokio wybierały finalistów na każdy z pokazów; a następnie podjęły ostateczne decyzje. DHL Exported sponsoruje w pełni wyreżyserowany pokaz mody na wybiegu przez dwa kolejne sezony, w tym także pokrywa koszty logistyczne związane z produkcją kolekcji i wysłaniem strojów do Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu lub Tokio.

- Mieliśmy trudne zadanie w wyborze zwycięzcy w każdym z tych miejsc; wielu niezwykle utalentowanych ludzi chciało trafić ze swoimi pracami do klientów międzynarodowych. Naszym zamiarem było znalezienie właściwych projektantów, których estetyka projektów oraz poziom rozwoju działalności pozwalają na bezpośrednie wejście na nowy rynek. Musieliśmy mieć pewność, że projektanci posiadają właściwą infrastrukturę, dzięki czemu będą mogli w pełni wykorzystać pokaz mody oraz ofertę usług logistycznych DHL. Promowaliśmy projektantów, którzy są zaangażowani we własny rozwój na rynkach międzynarodowych w ciągu całego roku, a nie tylko w ramach poszczególnych pokazów - stwierdził Jarrad Clark, VP Global Creative Director oraz panelista we wszystkich lokalizacjach.

DHL oraz IMG Fashion otrzymały łącznie 150 zgłoszeń od projektantów z 36 krajów, którzy chcieli dostać się na globalny rynek i zaprezentować swoje kolekcje odbiorcom z całego świata. Projektanci mieli za zadanie wybrać rynek, na którym zgodnie ze swoimi celami biznesowymi przewidują rozwój. Dla każdego pokazu komitet regionalnych ekspertów rozpatrzył zgłoszenia i wybrał projektanta, który ma największe szanse odnieść sukces dzięki programowi.
   Zwycięzcy pochodzą z czterech krajów: Francesa Liberatore pochodząca z Włoch przedstawi swoje projekty w trakcie Tygodnia Mody Mercedes-Benz w Nowym Jorku; Hakaan Yildirium z Turcji ze swoją marką Hakaan weźmie udział w Londyńskim Tygodniu Mody; Nicholas i Christopher Kunz ze Stanów Zjednoczonych, ze swoją marką Nicholas K pojadą do Włoch na Mediolański Tydzień Mody. I wreszcie Henry Holland z Wielkiej Brytanii ze swoją marką House of Holland pojedzie do Japonii zaprezentować swoje projekty na Tygodniu Mody Mercedes-Benz w Tokio.
   Pokazy DHL Exported odbędą się we wrześniu 2014/lutym 2015 roku na pokazach Tygodnia Mody Mercedes-Benz w Nowym Jorku, Londyńskiego Tygodnia Mody i Mediolańskiego Tygodnia Mody, a także w październiku 2014/marcu 2015 roku w trakcie Tygodnia Mody Mercedes-Benz w Tokio.

Ostatnio zmieniany w piątek, 06 czerwiec 2014 09:43
Zaloguj się by skomentować