logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Światowy Dzień Wolontariusza w DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym roku ponad 100 000 pracowników Deutsche Post DHL w 127 krajach na całym świecie wzięło udział w ponad 1600 projektach i programach w społecznościach lokalnych, w ramach dorocznej imprezy organizowanej przez Grupę - Światowego Dnia Wolontariusza.

   Deutsche Post DHL, wiodąca na świecie grupa pocztowa i logistyczna, po raz kolejny zachęca pracowników, klientów oraz organizacje non-profit, do zaangażowania w projekty wolontariackie w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariatu 2014. Większość działań związanych z Globalnym Dniem Wolontariatu odbywa się między 4 a 14 września 2014 r. W tym czasie pracownicy na całym świecie wspólnie z partnerami biznesowymi i organizacjami non-profit uczestniczą w wielu projektach regionalnych i lokalnych, aby wykazać swoje zaangażowanie w sprawę odpowiedzialności społecznej. Na przykład pracownicy na Filipinach pomagają odbudować ośrodek dla dzieci, który został zniszczony przez tajfun Haiyan. Ich koledzy z Włoch organizują zbiórki żywności dla lokalnej organizacji charytatywnej. W Niemczech, w ramach Światowego Dnia Wolontariatu, realizowane są setki projektów, od malowania szkół i sprzątania rzek, do organizacji specjalnych imprez w ośrodkach dla dzieci i osób starszych.

- To wspaniałe widzieć tylu pracowników Deutsche Post DHL zgłaszających się na tegoroczne wydarzenia i wspierających swoje społeczności lokalne poprzez wolontariat - mówi Christof Ehrhart, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Program Światowego Dnia Wolontariusza nie ogranicza się jedynie do tych kilku dni we wrześniu. W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o przedłużeniu Światowego Dnia Wolontariusza tak, aby objąć nim działania prowadzone przez cały rok. Dzięki temu podkreślamy znaczenie wolontariatu w Grupie i wyrażamy uznanie naszym pracownikom za ich poświęcenie w realizację własnych projektów wolontariackich.

   Pomysł Światowego Dnia Wolontariatu narodził się w 2008 r. w Azji - pracownicy Deutsche Post DHL wspierali przez określony czas projekty wolontariackie. Ta inicjatywa regionalna stała się globalną w 2011 r., kiedy Grupa zorganizowała pierwszy światowy dzień wolontariatu. Światowy Dzień Wolontariatu jest obecnie programem dla pracowników funkcjonującym w całej Grupie, koordynowanym centralnie i wdrażanym na szczeblu regionalnym i lokalnym. Projekty w ramach Światowego Dnia Wolontariatu pozwalają na realizowanie trzech podstawowych programów Odpowiedzialności Korporacyjnej Grupy, które koncentrują się na ochronie środowiska ("GoGreen"), zwiększaniu szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia osób młodych ("GoTeach") oraz zapewnianiu wsparcia logistycznego działań humanitarnych ("GoHelp"). Od 2010 r. Deutsche Post DHL wspiera także wolontariat swoich pracowników poprzez "Fundusz Żyjmy Odpowiedzialnie", który dwa razy w roku zaprasza pracowników do składania wniosków o finansowanie projektów wolontariatu realizowanych z lokalnymi organizacjami partnerskimi. Tylko w zeszłym roku Fundusz Żyjmy Odpowiedzialnie zapewnił wsparcie finansowe dla 93 projektów z udziałem ponad 6000 pracowników w 39 krajach na całym świecie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 wrzesień 2014 10:39

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN walczy z podróbkami

PKN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj